Státní finálový turnaj Orelské florbalové ligy mladších žáků

22.06.2012

Finále se konalo 1. 5. 2012 v Kunštátě. Celkem na tento finálový turnaj postoupilo 8 týmů z 23, které hrají orelskou florbalovou ligu celkem ve čtyřech státních divizích. Turnaje se zúčatnily tyto týmy: Hranice (Odry), Kašava, Kunštát, Brno Židenice, Dolní Bojanovice, Uherský Brod, Nivnice, Nové Město na Moravě. Pro tým mladších žáků to byla první sezona v soutěži a hned jsme postoupili do finálového turnaje.
První zápas ve skupině s Kašavou byl z naší strany velmi nervózní a nehráli jsme zdaleka tak dobře jako celou sezonu. A když nás při největší šanci soupeře zachránila tyč, mohli jsme být po velmi špatném výkonu rádi za fotbalový výsledek 0:0. V druhém zápase s domácím favoritem jsme hráli zcela jiný zápas. Nakonec jsme sice prohráli 4:2, ale zápas byl velice vyrovnaný a s perfektním soupeřem jsme svedli vyrovnanou partii. Dva naše góly vstřelil Pavel Křenek. Třetí zápas jsme sice již nehráli tak dobře, ale nad Brnem Židenicemi jsme zvítězili 2:1 góly Kotaly a Sojáka. Na čtvrtfinále jsme z druhé skupiny dostali těžkého soupeře z Uherského Brodu. Soupeř byl od začátku zápasu lepší a přehrával nás hlavně kombinací, která se nám na rozdíl od soupeře moc nedařila. Sice jsme si vytvořili šance, které jsme ovšem neproměnili. Výsledek 0:2 pro Uherský Brod ukončil naše vystoupení na turnaji a znamenal pro nás celkové 6 místo v republice. Turnaj vyhrály a celkovým vítězem Orelské florbalové ligy se staly Dolní Bojanovice.

Turnaje se za družstvo Hranic zúčastnili tito žáci ZŠ Odry na Komenského ulici: Richard Chudý, Jakub Černický, Pavel Křenek, Štěpán Opršál, Daniel Macan, Lukáš Janča, Štěpán Kotala, Lukáš Kozel, Dominik Martinec, Lukáš Pavlík, Vojtěch Matěja, Ondřej Zavadil, Kamil Soják.
 
Státní finálový turnaj Orelské florbalové ligy starších žáků

Finále se konalo 28. – 29. dubna 2012 v Uherském Brodě. Celkem na tento finálový turnaj postoupilo 8 týmů z 18, které hrají orelskou florbalovou ligu celkem ve třech státních divizích. Turnaje se zúčatnily tyto týmy: Hranice (Odry), Kelč, Kunštát, Boskovice, Dolní Bojanovice, Uherský Brod, Nivnice, Nové Město na Moravě. Pro tým starších žáků to bylo první finále, protože při loňské první sezoně se jim nepodařilo postoupit ze své divize. Turnaj probíhal 2 dny. První den se hrály základní skupiny a druhý den vyřazovací boje. Zápasy ve skupině jsme začali vyrovnanou partií s Kunštátem. Duel otevřel úvodním gólem Šustek, který mu krásnou přihrávkou nachystal Černava. Ovšem Kunštát stihl vyrovnat a 20 sekund před koncem zápasu i otočit průběh utkání na konečných 1:2. Velice smolné utkání z naší strany se podepsalo na našich zbylých dvou utkáních ve skupině, kdy už kluci nedokázali navázat na pěkný výkon z prvního zápasu. V zápasu s Uherským Brodem jsme jen díky skvělým zákrokům gólmana Máchy a gólu Heina neprohráli vysokým skóre a konečný výsledek 1:4 pro Uherský Brod pro nás ještě vyzněl dobře. Poslední zápas s Nivnicí se již kluci nezmohli na lepší výkon než 0:6 a to ještě Mácha chytil trestné střílení. Poslední místo v základní skupině pro nás neznamenalo nic jiného než čtvrtfinále proti nejlepšímu týmu druhé skupiny a tím se bez ztráty bodu staly Boskovice. Na tento duel jsme se dobře vyspali v místní tělocvičně, když náš budoucí soupeř spal asi metr od nás oddělen lavičkami, které znamenaly hranici mezi našimi „kójemi“. Po zajímavé noci jsme byli všichni unaveni, ale chuť odčinit 3 porážky z minulého dne nám vlila novou krev do žil. Utkání bylo od začátku velice pohledné a plné šancí a pěkných akcí. V první šanci trefil Černava tyč a soupeř následně svou šanci využil, když jeden z hráčů Boskovic vymetl pravý roh Máchovy brány. Za stavu 0:1 faulovali Šustka ve vyložené šanci, a sám postižený jel trestné střílení, které ovšem nedokázal proměnit. Když se následně trefil do tyče Hein i Šustek a soupeř třemi góly duel prakticky rozhodl, dokázal již jen smolař zápasu Daniel Šustek zkorigovat velice pěkný zápas na 1:4 pro Boskovice, které nakonec skončily 3. Finálový turnaj a mistrem Orelské florbalové ligy starších žáků se stalo Nové Město na Moravě a my jsme skončili na 8. místě.

Turnaje se za družstvo Hranic zúčastnili tito žáci ZŠ Odry na Komenského ulici: Daniel Mácha, Josef Hein, Josef Černava, Dominik Černický, Daniel Šustek, Jan Štuchal, Jakub Černický, Josef Leskovjan, Dominik Martinec, Stěpán Opršál.

Shrnutí sezony
Pro Orel Hranice, za který jsme mohli už druhou sezonu startovat, byl postup do obou mládežnických finále velkým úspěchem a pro mě i mé hráče velkou zkušeností. Celkem se do této sezony zapojilo 24 hráčů. Doufám, že v příštím roce již pod názvem „Orel Odry“ tento úspěch minimálně zopakujeme. Tímto bych chtěl poděkovat představitelům Orlu Hranice za to, že děti z naší školy mohly dva roky pod jejich jménem startovat v této výborné soutěži. Také bych chtěl poděkovat všem rodičům, kteří se podíleli celou sezonu na odvozu dětí na všechny turnaje.

Mgr. Ondřej Lišifka