Odra, řeka která spojuje – 1. – 4. den

03.06.2015

joomplu:12500Den první

V ranních hodinách odjezd od školy. Byl krásný slunných den. V Podlesí jsme si poslechli krátkou historii pana Machaly, kronikáře, který se nastěhoval do města Libava v roce 1946, o vojenském prostoru a kostele sv. Anny. Krátkou procházkou se přemístila ke Královskému pramenu. Pokračovali jsme poté k hlavnímu cíli dne – pramenu Odry v Kozlově pod Fidlovým kopcem, kde se dostavili starostové obou zúčastněných měst, ředitele škol, zástupci povodí Odry, žáci z české i polské strany a samotní cyklisté no a samozřejmě tvůrci projektu: Wojtek Gdesz a Radek Hendrych. Nebe se zatáhlo a oficiality proběhly za deště. Ten stačil vytvořit tolik vody, že promáčel i cyklisty. Trasa byla ale pěkná, náročná. Krásná panenská příroda nás provázela v celém vojenském prostoru. Jeli jsme jako na houpačce, nahoru, dolu, terénem i zpevněnou cestou. Tempo poměrně svižné. Celkem 50 km.

Den druhý

Polem, loukou, asfaltem i štěrkem se protáčela naše kola. Cesta byla pestrá, klikatá, zeleni protkaná a téměř pořad jsme viděli na Odru, jak roste a teče si …u Landek parku v Ostravě nás zastihl první přívalový deštík, chvíli jsme stali pod stromy, ale pak jsme vyrazili déšť ne déšť…na hraničním přechodu se opět objevilo sluníčko a pomalu jsme při jízdě usychali. No a jsme v Polsku. Asi 17 km před cílem přišla druha vlna deště, ale tentokrát i s poryvem větru a kroupami, nit na nás nezůstala suchá. Přivítání v Kuznii bylo vřelé. celkem jsme natočili 120km.

Den třetí

Slunečný den, teploty ideální. Ale trasa už nebyla tak pěkná a zajímavá jako včera. Asi 70 procent jsme zdolávali rovinu po hlavních asfaltových cestách. Změna nastala asi po 80km, když jsme dojeli do města Opole. Krásné cyklostezky, výhled na Odru, mosty……..nicméně do cíle nás čekalo ještě 50 km, žádná legrace – zadky mám už hořely na sedle. Cesta opět po asfaltu, nebo chodnících. Cíl 3.etapy je v Brzegu. 130km.

FACEBOOK

Nebyly nalezeny žádné obrázky