Odra, řeka která spojuje – 5. a 6. etapa

05.06.2015

5. etapa

Ráno jsme se všichni posunuli kousek kupředu autobusem, protože na polské straně opravdu nejsou cyklostezky a navíc na silnicích je poměrně velký provoz.

V Krosno Odranskem jsme sedli na kola a uháněli vstříc Štětínu. Cesty byly vesměs asfaltové – různé kvality, lesem a hlavně po vedlejších cestách.

V místě, kde se Nysa vlévá do Odry jsme se napojili na krásnou cyklostezku, která patří německé straně. Úzká, rovná asfaltová cesta zbudovaná na valech. Z výšky jsme měli celou dobu výhled na Odru, která si svou velikostí a divokostí teče, kde chce, rozlévá se do menších zálivů.

Cílem byl Frankfurt – patřící východnímu bloku – trochu to bylo znát. Přejetím mostu jsme se dostali do města Slubice – na polské straně, kde nás čekalo opravdu luxusní ubytováni a strava.

Urazili jsme za krásného slunného, ale velmi větrného počasí cca 96km.

6. etapa

Celou dobu se naše kola otáčela na opět pohodlných profesionálních cyklostezkách. Slunko, příjemná teplota, žádný vítr, krása matky přírody, více pikniků, nižší rychlost – prostě nádhera a navíc cítíme už vůní Štětínského zálivu. Najeto 115 km. Kdo nemůže, odpočívá v buse. Dnes jsme opět celou dobu jeli v Německu, jen nocleh máme na polské straně. Jídla a pití, co hrdlo ráčí. Integrace skvělá. Vše funguje, jak má.