Adapťák 8.B

14.10.2020

Konečně nastal několikrát odkládaný (kvůli počasí a velké absenci žáků) tolik očekávaný adaptační kurz.

Čtvrtečního rána jsme se opravdu nemohli dočkat. Smlouvu se „svatým Petrem“ jsme měli dobrou – počasí vypadalo, že nám vyjde, takže nic nebránilo tomu, abychom si následující dva dny užili.

Sešli jsme se před školou, zavazadla a „proviant“ jsme složili v kuchyňce a pak jsem se vydali na výšlap společně s naším vynikajícím asistentem Markem kolem Skalních sklepů směrem na Veselí. Čas nám příjemně ubíhal, cestu jsme si zpříjemnili plněním různých zábavných úkolů a aktivit. Asi po dvou hodinách jsme dorazili na Veselí, zastavili jsme se u Maxe doplnit tekutiny do lahví – pitný režim je třeba dodržovat.  Max nám také ukázal psa a koně, ale toho jsme bohužel viděli jenom z dálky. Asi se lekl velké „smečky“ lidí. Naše další cesta vedla na hřiště, kde jsme si odpočinuli, občerstvili jsme se, zahráli jsme si nějaké hry a pak jsme se vydali zpátky ke škole. Vyzvedli jsme si zavazadla, nachystali pelíšky a společnými silami ve školní kuchyňce jsme si připravili večeři. Pak jsme vše společně uklidili a vydali se na stezku odvahy po škole. Plni dojmů jsme večer ulehli a v duchu stezky odvahy jsme zhlédli film „Scary movie 4“.

Páteční ráno začalo budíčkem, úklidem „ložnic“ a pak jsme vyrazili školní půdou nahoru k hodinám, abychom stihli ještě před východem slunce. Další stanicí v našem putování byla opět kuchyňka, kde jsme si společně připravili snídani – palačinky od večeře a vánočky s máslem nebo marmeládou byly bezva. Zbytek pátečního dopoledne jsme prožili ve třídě, kde jsme si společně s panem asistentem a paní učitelkou vyrobili z nafukovací balonků a fazolí maličké balonky na hraní. Závěr pobytu jsme strávili v altánku, kde jsme společně zhodnotili uplynulé dva dny. Rozloučili jsme se obědem ve školní jídelně a rozešli jsme se do svých domovů.

Za všechny z 8. B  Jana Hanzelková

Nebyly nalezeny žádné obrázky