Výstup na Sněžku 2016

28.04.2016

V úterý dne 19. 4. 2016 se na schodišti naší školy uskutečnila sportovní akce s názvem Výstup na Sněžku. Soutěž spočívá v tom, že každé sedmičlenné družstvo mělo za úkol zdolat nejvyšší horu naší republiky pomocí školního schodiště. Pro družstvo to znamenalo zdolat školní schodiště 145x, aby se dostali na vrchol 1602 m.

Do soutěže se přihlásila tři neúplná družstva, která byla rozlišena modrými, zelenými a žlutými dresy. Od prvního okamžiku si šlo za vítězstvím družstvo zelených (Majer M., Šustková L., Sehnalík M., Hrachovec J., Pavlisová T., Karolová A.).

Zelení zdolali vrchol Sněžky v čase 52 minut a 29 sekund. Na rekord školy, který má hodnotu 43:22, to nestačilo! Druzí skončili modří (Gellnerová N., Schacherlová M., Klézlová A., Kleinová J., Filipová A.) v čase 1 hodina 2minuty a 28 sekund. Třetí družstvo žlutých, ve kterém byly pouze čtyři děvčata (Hezinová M., Hezinová M., Dostálová A., Tinková K.) doběhlo v čase 1 hodina 5 minut a 46 sekund.

Na sportovní akci si našlo cestu pouze 15 dětí, kterým bychom chtěli poděkovat za účast. Jsme rádi, že mohli trávit odpoledne pohybem. O všechny bylo dobře postaráno – v průběhu výstupu byl zajištěn pitný režim v podobě iontového nápoje na doplňování energie. Vítězná družstva byla odměněna diplomy a sladkostí.

Nebyly nalezeny žádné obrázky