Výstup na Pustevny 2016

28.04.2016

Ve středu 20. 4. 2016 jsme se na naší škole rozhodli, že zdoláme vrchol Pusteven, což znamenalo zdolat 1098 metrů. Vyzvali jsme žáky třetích až pátých tříd, aby si sestavili devítičlenná smíšená družstva.

Soutěž spočívala v tom, že jednotlivá družstva musela vyběhnout 99x schody od prostoru šaten v přízemí až do 3. patra.

Celý výstup byl velice napínavý, rychlý, ale také zároveň vyčerpávající, někteří členové družstev závěrečné úseky zvládali jen s velkými potížemi.

Do soutěže se přihlásila čtyři družstva a všechna vrchol Pusteven úspěšně zdolala. Vítěznému družstvu označenému v modrých rozlišovacích dresech (Bača, Korytář, Baláž, Chloupek, Jančová, Horáková, Maleňáková, Dratnal, Matyášová) se v cíli zastavil čas na 32 minutách a 32 sekundách, což znamenalo nový rekord školy!

Na druhém místě skončilo družstvo v zelených dresech (Schacherlová K., Kadlecová, Štekbauer, Kolek, Fusková, Abert, Havrlant, Cáb, Gajdoš), které vrchol zdolalo v čase 35:58. Na stupně vítězů se dostali i žáci, kteří vystupovali na vrchol v oranžových dresech (Havrlantová, Bartošek, Pelcová, Plašil, Botek, Gellner, Tvarůžek, Delín) s časem 40:46. Družstvo na čtvrtém místě zdolalo Pustevny v čase 44:01.

Sportovní akci pro první stupeň navštívilo 33 dětí, kterým bychom chtěli poděkovat za účast! Jsme rádi, že mohly trávit odpoledne pohybem. O všechny bylo dobře postaráno – v průběhu výstupu byl zajištěn pitný režim v podobě iontového nápoje na doplňování energie. Vítězná družstva byla odměněna diplomy a sladkostmi.