V kraji opět bramborové

28.01.2016

Okresní finále aneb sedm statečných
joomplu:13622Tak by se dal nazvat turnaj starších děvčat ve florbale, který proběhl v pátek 8.1.2016 v naší hale za účasti 5 nejlepších družstev v okrese. Z dvanácti hráček soupisky se ráno při rozcvičení objevilo pouze 7 hráček plus nejlepší brankářka turnaje, Kristýna Tinková. Ostatní byli zraněni. Ale ukázala se silná vůle týmu po vítězství a tato dobrá parta to dokázala. Obhájila tak prvenství z loňského turnaje. Minimálním střídáním hráček docházely síly, ale bojovnost byla veliká. Do turnaje jsme vstoupili vítězstvím 5:1 se ZŠ Pohořskou, kdy se blýskla hattrickem Klára Kučáková, která nakonec byla nejlepší střelkyní turnaje se 6 brankami. V druhém utkání jsme porazili S.Jičín 2:1. Nejtěžší utkání jsme sehráli s Kopřivnicí 1:1. Abychom vyhráli, museli jsme v posledním utkání porazit Štramberk. A to se stalo, v 11. minutě vstřelila Klára vítězný gól, který nás opět poslal do kraje. Ještě bych dodal, že Adéla Dostálová a Bačová Kristýna odehrála turnaj bez střídání (60 minut). Vyzdvihnout však musím celý tým za vzornou reprezentaci naší školy, za nadstandartní bojovnost a vůli po vítězství. Tato parta je nejlepší, co jsem kdy za ta léta trénoval a to mají před sebou ještě 9.třídu.To platí i v normálním životě, že člověk musí chtít. Družstvo dále reprezentovali Spáčilová Viktorie a Michelle Mrdjenovičová, které naběhaly nejvíc kilometrů, bojovnice Markéta Hezinová a Pavla Kutějová. Zraněné byly Vavrošová Anežka, Hezinová Monika a Nela Švajdová.

V krajském finále starších děvčat, které se hrálo 22.1.2016 v Paskově jsme opět obsadili 4. místo.

Tentokrát jsme byli bronzové medaili blíže než loni. V prvním utkání jsme porazili Karvinou 1:0, ve druhém jsme remizovali s Opavou 1:1, ve třetím jsme prohráli 4:0 s Bystřicí.

Poslední utkání jsme hráli s vítězem turnaje Ostravou, vedli jsme 1:0 a vyrovnávací gól přišel dvě minuty před koncem zápasu. Holkám velký dík, protože poprvé chytala Eva Němcová spolu s náhradnicemi.

Základní pětka – K. Kučáková, K. Bačová, N. Švajdová, P. Kutějová a M. Mrdjenovičová

Střídající hráčky – N.Pobočková, M.Dobešová, A. Sehnalíková,D.Šrámková, M.Macurová,T.Tammeová.