Týden vánočních turnajů 2011

09.01.2012

joomplu:3458Poslední týden ve školním roce 2011 jsme uspořádali sportovní akci s názvem „Týden vánočních turnajů“. Od pondělí do čtvrtku byla na programu jednotlivá utkání daných sportovních odvětví.

Žáci měli možnost se vždy po vyučování odreagovat a přijít na jiné myšlenky než jen na ty s každodenními školními povinnostmi spojené.

Většinu turnajů jsme odehráli v Městské sportovní hale, která nám umožňuje tyto větší sportovní akce, určené dětem naší školy, uskutečnit a také v naší školní tělocvičně.

V pondělí jsme začali ve školní tělocvičně turnajem ve volejbale a také florbalem pro 2. stupeň, který se odehrál v hale. Na volejbal dorazilo 11 dívek, která utvořila dvě družstva a odehrála jedno utkání na dva vítězné sety. Na florbal dorazili také žáci z druhé oderské školy. Vytvořili jsme čtyři družstva, která se mezi sebou utkala jednokolově. Zvítězilo družstvo z naší školy a zbylá dvě místa obsadili žáci ze ZŠ Pohořská.

Další den se uskutečnil turnaj v basketbale, na který dorazilo 8 žáků. Sehráli mezi sebou dva zápasy, které byly proložené basketbalovými dovednostmi. Poprvé v historii vánočních turnajů jsme uskutečnili také něco pro naše nejmenší sportovce. Prvňáčci a žáci z druhého ročníku měli na programu štafetové závody. Děti byly rozděleny do čtyř družstev a boj o vítězství mohl začít.

Středa patřila mladým futsalistům, hrál se futsal v malé tělocvičně. Ve čtyřech družstvech po třech hráčích, se hrálo čtyřkolově každý s každým, poté byli vyhlášeni vítězové.

Týden vánočních turnajů jsme zakončili ve čtvrtek, kdy se uskutečnil turnaj ve florbale pro 1. stupeň a zároveň hráli žáci z 2. stupně futsal v hale. Florbalového turnaje se zúčastnila čtyři družstva po třech hráčích a zahráli si každý s každým ve skupině. O vítězi rozhodlo finále mezi prvním a druhým týmem v tabulce a zbylá dvě družstva hrála o třetí místo. Futsal hrála jen dvě družstva, která soutěžila celou hodinu ve vysokém tempu. I když bylo utkání tak dlouhé, po celou dobu bylo nasazení vysoké. Po závěrečném hvizdu rozhodčího následovaly ještě dovedností soutěže.

V tomto týdnu měly děti možnost trávit každé odpoledne hodinu a půl sportem. Vítězové dostali sladkou odměnu. Během celého týdne se na sportovištích vystřídalo na 100 dětí! Chtěli bychom jim poděkovat za účast a popřát v novém roce hodně štěstí a úspěchu ve škole!

Nebyly nalezeny žádné obrázky