Tutanchamon

10.06.2013

joomplu:7469Ve čtvrtek 9. května se vydala skupina 29 žáků devátých tříd naší školy pod dohledem tří dospělých (V. Šrámek, V. Hladná, J. Hladný) do Prahy na výstavu Tutanchamon. Původně jsem počítal se skupinou maximálně do 20 lidí, ale nakonec jsem neměl to srdce někoho škrtnout. Zúčastnit se tedy mohli všichni zájemci.

Do Prahy jsme vyrazili o půl sedmé ráno z Hranic. Cesta probíhala příjemně až na zpoždění těsně před Prahou. Nakonec jsme však čas zarezervovaný na výstavě stihli. Dokonce se nikdo při přesunu na výstaviště (metro, tramvaj, pěšky) neztratil. Výstava byla velkolepá a doufám, že se účastníkům zájezdu líbila. Bylo zde k vidění více než tisíc vystavovaných předmětů, dokonalých replik ve skutečné velikosti. Strávili jsme zde skoro dvě hodiny. Poté jsme se rozdělili na dvě skupiny. Ta méně početná (kulturymilovnější) se byla podívat na Muchovu Epopej. Početnější (materialističtější) se občerstvila na Letenské pláni v McDonaldu. Obě skupiny byly spokojené.

Po občerstvení a výstavě jsme se pěšky vydali na Pražský hrad, přes Karlův most na Staroměstské náměstí a vycházku jsme zakončili na Václavském náměstí. Zde jsme měli rozchod. K večeru následoval přesun na Hlavní nádraží a odjezd domů.

Celá akce proběhla, až na zmiňované zpoždění, bez problémů. Nic na tom nezměnil ani fakt, že původně vyjelo 32 osob, ale vrátilo se nás pouze 30 (to však bylo předem v plánu). Tímto bych chtěl poděkovat žákům za jejich ukázněnost i za to, že v pátek po tak náročném dni přišli do školy. Panu Šrámkovi a Veronice Hladné děkuji za pomoc při organizaci i realizaci akce.

Josef Hladný, vedoucí zájezdu

Nebyly nalezeny žádné obrázky