Turnaj v bleskovém šachu

27.06.2024

Předposlední školní den se v naší škole odehrál malý turnaj v bleskovém šachu. Sešlo se šest nejskalnějších šachistů od 4. do 7. třídy, kteří se utkali ve dvou vzájemných zápasech v 5 kolech.

Turnaj probíhal ve svižném tempu a po třetím vzájemném zápase po 5. kole bylo rozhodnuto o vítězi. První místo si vybojoval Tobias Pelc, který svým výkonem předčil všechny své soupeře. Druhé místo obsadil jeho bratr Sebastian Pelc, který také předvedl skvělý výkon a ukázal, že šachové umění mají v rodině. Třetí příčku obsadil Josef Salach, jenž statečně bojoval a zaslouženě se umístil mezi nejlepšími.

Vítězové si odnesli nejen slávu, ale i sladké odměny. Pro každého účastníka byla připravena sladká cena útěchy, aby nikdo neodcházel s prázdnou. Turnaj tak nejenže prověřil šachové dovednosti našich mladých šachistů, ale také přinesl radost a pocit sounáležitosti.

Turnaj byl skvělým závěrem školního roku a ráda bych poděkovala všem účastníkům za jejich nadšení a bojovnost. Ukázali, že šachy nejsou jen hra, ale i způsob, jak rozvíjet strategické myšlení a schopnost rychlého rozhodování. Doufáme, že tento turnaj nebyl poslední a že se brzy opět sejdeme nad šachovnicemi.

Gratuluji vítězům a těším se na další šachová klání!

Mgr. Jana Gřešková