Štafetový pohár

21.05.2019

10. května se konal v Novém Jičíně na stadioně Štafetový pohár 2019  – okresní kolo. Celý týden nám propršel a proto jsme opravdu doufali, že v pátek pršet nebude. Běhá se totiž v každém počasí a venku. Povedlo se. Počasí nám vydrželo.

Autobus nás dovezl až na místo. Protože byla fakt velká zima, oblékli  jsme všechny děti do slušivých, nepromokavých   a zároveň dobře rozpoznatelných  červených šusťákových bund a šlo se na to. Stadion byl plný. Přijelo 13 družstev dětí z celého okresu Nový Jičín.

Snažili jsme se, co to šlo.  A  i  když jsme neskončili „na  bedně“, pro některé děti  to byl jistě další   sportovní  zážitek. Někteří  se ocitli   na takovéhle veliké soutěži poprvé. Zjistili, o co v závodě jde, zjistili, odkud kam se běží a  jak se správně předává opravdový  štafetový kolík.  Letos jsme skončili až na 12. místě, ale to je určitě pro nás motivace, jak být příští rok lepší.  Budeme ještě více trénovat a určitě se nám lépe vydaří další ročník.

Malí běžci = 3. třída: Dominik Šamko, Patrik Šíma, Lukáš Čablík, Štefan Mizera, Anna Keclíková, Karolína Dunková, Emma Sadilová, Markéta Dvořáková

Větší běžci  =  4, 5. třída: Amélie Vrbová, Viktorie Fojtíková, Barbora Haubeltová, Adéla Jurošková, Adam Horák, Nikolas Milerský, Sebastian Vondráček, Jan Dibelka

Všem dětem děkujeme za reprezentaci školy a těšíme se na další sportovní  výkony.