Sportovní kurz

18.06.2012

joomplu:4937Sportovní kurz pro žáky šestých tříd pořádáme již od roku 2004. Letos proběhl již 9. ročník a opět s velkým ohlasem. Sportovního týdne se zúčastnilo již 390 žáků, tzn. 43 dětí na jeden kurz (průměrně).

Celý týden není pouze o množství sportovních aktivit, které jsou organizované opravdu po celý den, ale také o dodržování stanovených pravidel, fair play, disciplíně, o komunikaci nejen se spolužáky, ale i učiteli a personálem kempu. V neposlední řadě je kurz pro mnohé zkouškou, ve které musí zvládnout celý týden v cizím prostředí bez pečlivé péče rodičů.

Letos se týden sportu opravdu vydařil. Počasí bylo doslova luxusní, stihli jsme všechno, co bylo v plánu, a mnozí odjížděli domů neradi. Velká většina byla velmi spokojená. Kromě řádění v chatkách před večerkou byli spokojeni s novou disciplínou kanoistika, lezení po skalách. Mnohým se dokonce líbil i triatlon dvojic, ze kterého jsme sami měli trochu obavu, jak se do závodu „zakousnou“ a vezmou ho vážně. I strava byla pochválena, dětem chutnalo a to je co říct.

Konečné hodnocení týdenního klání probíhalo ve znamení předávání diplomů a cen. Vyhlašovali jsme nejlepšího cyklistu, horolezce, vodáka, triatlonistu, střelce ze vzduchovky, aj.

Na závěr bych chtěla vyzdvihnout celý tým vedoucích sporťáků, kteří makali nad rámec pracovní doby a všem dětem se věnovali s profesionální péčí. Vlastní práce nespočívá pouze ve vedení celého týdne, ale všemu tomu předchází čtrnáctidenní martýrium příprav – grafický návrh diplomů, nakoupení cen, administrativní část – papíry a papíry nařízení, potvrzení, poučení, …chystání sportovního náčiní, cykloservisu, lékárny a další.

Jako vedoucí kurzu děkuji třídnímu 6. B Vladimíru Chodurovi (poloprofesionálnímu lezci po skalách a servismanovi velocipédů), Zdeňku Lakomému (hlavnímu opékači makrel, strážci ohně a hlídači nočního klidu), Richardu Blaževičovi (hlavnímu „jury“ všech soutěží a strážci pořádku a disciplíny) a Lukáši Latušinskému (za bezchybné plnění každého přiděleného úkolu a udělování „Bludišťáků :-)“)

Lenka Rudolfová 🙂

Nebyly nalezeny žádné obrázky