Sportovní kurz pro žáky 6. ročníků

03.06.2013

joomplu:7319Již tradičně třetí týden v květnu bylo před školou KOMENDOU více cyklistů, než je obvyklé. Téměř všichni šesťáci se chystali k odjezdu na týdenní sportovní pobyt do kempu Podhradí u Vítkova. Letos v počtu 44. 25 kilometrů ne příliš náročné trasy hned na úvod, ale pro některé první velká cyklotrasa. Za pomoci rodičů se nám bez problémů podařilo celou skupinu bezpečně dopravit do cíle.

První ujeté kilometry byly jen začátkem sportem nabitého týdne. Od rána do večera měli naši svěřenci možnost neustále se zapojovat do organizovaného programu. Výuka základů vodáctví na řece Moravici. Kánoe se zpočátku zmateně tetelily na klidné hladině a plavba vpřed byla velkým úspěchem. Cyklovýšlap na zříceninu hradu Vikštejn a stavitelské aktivity družstev byly dalším zpestřením. Střelbu ze vzduchovky a luku si také každý rád vyzkoušel.

Celý týden nás provázela poměrně chladná teplotní vlna, ale déšť nás šetřil, naštěstí. A když sprchlo, hned jsme děti zaměstnali tzv. „Všeználkovými testy“, kde si vtipnou formou mohly vyzkoušet znalosti ze všech předmětů.

Asi největším zážitkem bylo setkání se cvičnými skalami na Kružberku. Pod vedením akreditovaného horolezce Tomáše a našich dvou zkušených „jističů“ Vladimíra Chodury a Zdenka Lakomého byly na skále nataženy tři tratě, které si mohli všichni vyzkoušet. Některé ale strach z výšek nepustil, tak snad někdy příště…

Celý týden si každý sportovec sbíral body za nespočet soutěží. Nejkrásnějším závodem v závěru byl bezesporu TRIATLON dvojic. Dvojice vystartovala na kole, objela daný okruh, pak společně běželi a v závěru museli přeplout na kánoi řeku na druhý břeh a zpět. Výkony byly velmi vyrovnané. Všichni se o prvenství rvali jako lvi. Nádhera . A poslední soutěží byl Boj o poklad pevnosti „Podhradí“. Družstva plnila nejrůznější sportovní i vědomostní úkoly na deseti stanovištích.

Čtvrtek večer patřil slavnostnímu předání velkého počtu diplomů a cen, zhodnocení kurzu a rozloučení se s milým a starostlivým personálem. Poděkování patří také rodičům, kteří nám odvezli zavazadla a kteří nás doprovázeli na kole tam i zpět.

A jako vedoucí kurzu si dovolím pochválit celý kolektiv šesťáků, protože nám týden ulehčili svým bezproblémovým chováním, včasnými nástupy na „zaměstnání“ a chutí sportovat.

Lenka Rudolfová

Nebyly nalezeny žádné obrázky