Projektové odpoledne – „Máme rádi zvířata“

21.10.2011

joomplu:2835Ve středu 12.10.2011 se v Komunikačním centru naší školy konalo projektové odpoledne v rámci projektu INTEGRACE NA DRUHOU  pro skupinu dětí z 1. stupně. Hlavní motto „Máme rádi zvířata“ slibovalo mnohé.  Již na pozvánce si děti přečetly,  že si mají přinést své oblíbené plyšové zvířátko a něco hezkého nám o něm říct.

Pak si všichni účastníci zahráli Na lovce lidí – báječná komunikativní hra, při které zjišťovali informace o ostatních spoluhráčích. Poté se pustili do řešení hádanek, kdy na základě krátkých textů rozeznávali názvy zvířat a zároveň se dozvěděli např. který savec je úplně němý, který pták je nejchytřejší, kdo má uši velké jako prostěradlo, kdo prospí až 20 hodin denně apod.
loga_eu_esf_ms_op

Společně jsme si na dalších hrách procvičili řeč, sluch, zrak paměť, rytmizaci i grafomotoriku: lámali jsme si jazýček na jazykolamech, zahráli jsme si na rytmické Orffovy nástroje, skládali jsme puzzle, kreslili jsme a z drátků tvarovali zvířátka.

Z ohlasů dětí můžu říct, že odpoledne se nám vydařilo také díky příjemné pracovní atmosféře, kterou všichni zúčastnění vytvořili. Děkuji všem žákům – byli jste skvělí, a také p. asistentce S. Gassmannové za pomoc při realizaci.

Mgr. Petra Pobočková

Nebyly nalezeny žádné obrázky