Přespolní běh – v okresním kole jsme nejlepší!!!

21.10.2016

Kristýna Tihelková, Elena Balšínková, Nellie Lustigová, Aneta Karolová a Lucie Horáková – tým holek, které reprezentovaly naši školu v kategorii mladší žákyně. Všechny si letos poprvé trasu testovaly, nevěděly, do čeho jdou, ale s hromadným startem 95 běžkyň se popraly statečně. Nejlépe se vedlo Nelli, která přeťala cílovou pásku jako 17. v pořadí. Do 30. místa se vešla ještě Elen. Jako družstvo, holky obsadily 11. místo, z 19-ti zúčastněných škol. Na poprvé dobrý :-)…

Mladší žáci – nadějní šesťáci – Daniel Korytář, Jaroslav Bača a Tadeáš Skalka a zkušení sedmáci – Jan Matěja a Matěj Sehnalík běželi jako o život, ale bohužel to stačilo jen na 4. místo z 20-ti soutěžících škol. ALE obrovský úspěch v podobě bronzu si v jednotlivcích vybojoval běžec s obrovskou kapacitou plic – Tadeáš Skalka.

Urvat si medailovou pozici v jednotlivcích je strašně těžké, protože konkurence je obrovská. Letos proběhl již 22. ročník přespolního běhu. Za celou tuto historii je Tadeáš Skalka 3. v pořadí naší školy, který si vybojoval medaili jen pro sebe (povedlo se to ještě našim bývalým vytrvalcům – Martinu Kolářovi a Martinu Rudolfovi).

Starší holky – Markéta Schacherlová, Adéla Filipová, Jana Fárková, Sophia Lustigová a Veronika Orságová svým výkonem velmi překvapily – chyběl nám totiž jeden „kůň“ – Adéla Dostálová, která v současné době patří mezi nejlepší vytrvalce školy (z děvčat). V této kategorii stálo na startu 85 závodnic. Po výstřelu se rozduněla zarostlá louka a po 100 metrech se všechny tlačily v prudké levotočivé zatáčce. Sophii se podařilo držet se celou dobu na špici. V závěru se objevila před cílem jako 5. -SUPR výkon. Všechny ostatní holky měly velmi dobrý, vyrovnaný běh a díky tomu si společně vyskočily na pódium pro bronzovou cenu.

Lukáš Blažek, Matěj Tihelka, Jiří Harašín, Vít Olšina a Filip Vahalík. V kategorii Starší kluci je vždy konkurence největší. Letos bylo 110 žáků z 22 škol připraveno změřit si své vytrvalostní schopnosti v terénním běhu. Jediná rada kouče …chceš-li stát na bedně, musíš do kopce běžet, ne jít…VYPLATILO SE.

Sice nepopulárním, ale 4. nejrychlejším běžcem této kategorie se stal Lukáš Blažek, jako 11. doběhl Filip Vahalík a pak už to šlo velmi rychle za sebou do 20. místa – Jiří Harašín, Matěj Tihelka a Vít Olšina. Vyhráli ne o chlup, ale o celý parník, neboť jejich součet pořadí byl 62 a družstvo za nimi se součtem 90…TZN. – pro laika – kluci vyhráli o 28 míst!!!

Krajské kolo

V krajském kole přespolního běhu jsme reprezentovali školu podruhé. Předloni se to povedlo děvčatům: Anežce Klézlové, Michaelle Mrdjenovičové, Adéle Dostálové, Sophii Lustigové a Marii Klézlové.

Letos se stali vítězi okresního kola: Lukáš Blažek, Matěj Tihelka, Filip Vahalík, Jiří Harašín a Vít Olšina a to je posunulo kraje.

6. října jsme za deště a teploty 5 °C odjeli do Břidličné u Bruntálu. Již v prvních minutách na nás dýchl duch BĚHU – počasí nepočasí. Spousta malých i mladých vytrvalců se rozcvičovala a rozběhávala před zahájením závodu. Trať byla pěkná – biatlonový okruh na travnaté louce s malou odbočkou do lesa. Kluky čekaly 3 okruhy v celkové délce 3 kilometry.

Našimi velkými konkurenty byli hoši z Havířova, Opavy, Rýmařova a Frýdku Místku. Už podle oblečení a vypracovaných lýtek bylo zřejmé, že kluci neběhají poprvé a snad ani jen ve volném čase. V kraji jsme skončili jako družstvo na 5. místě. Nejlépe se vedlo Lukáši Blažkovi, který proběhl cílem jako třináctý.

Všem běžcům patří velký obdiv za to, že sport je baví a nemůže je zastavit ani zima jako v morně a déšť. Jsou vytrvalí, jsou tvrdí, ale také zdravější než některé „skleníkové“ exempláře, které nevystrčí paty z domu, sotva teplota klesne pod 15 stupňů… 