Přespolák na Horečkách

22.10.2012

joomplu:5609V příjemném slunečném podzimu jsme odvezli busem na Horečky u Frenštátu pod Radhoštěm 20, snad nadšených, běžců terénem. Hromadný start téměř stovky závodníků opět připomínal dusot splašených koní a ve tvářích se každému rýsoval výraz budoucího vítěze. Nicméně uspět v tak velké konkurenci je opravdu velmi těžké, a chce-li „teréňák“ uspět, musí se opravdu kousnout a běžet tzv. „na krev“.

Startovali jsme ve všech vyhlášených kategoriích: mladší děvčata a chlapci a starší dívky a hoši. Mladší kategorie čeká trasa 1,5 km. Starší kluky pak 2 km.

Nejmladším běžkyním se letošní start sice příliš nepovedl, ale naděje na zlepšení do dalších let není ztracená. Starším dívkám „bedna“ unikla o chlup. Skončily na 4. pozici, tuto kategorii reprezentovala Alice Pikoňská, Kristína Kadúchová, Marie Budínová, Martina Mičulková a Barbora Klézlová. 

 

Mladší kluci běželi jako o život, ale stačilo to pouze na 6. místo. Za reprezentaci děkuji bratrům Klézlovým, Pavlu Křenkovi, Lukáši Pavlíkovi a Dominiku Kvitovi.

Oslavovat jsme mohli pouze se staršími kluky. Martinu Rudolfovi se konečně (závod běhá již od 5. třídy) podařilo urvat si v konkurenci 90-ti běžců medailovou pozici i za jednotlivce, skončil na 3. místě a tím posunul celé chlapecké družstvo na stejné místo. Tuto kategorii vyhoupli na bronzový post také Patrik Cibulec, Lukáš Matěja, Vojtěch Šrámek a Daniel Hendrych.

Je opravdovým zážitkem vidět bledé, vyčerpané a udýchané tváře, které padají vysílením na zem. Tady poznáte stovky sportovců, kteří si umí sáhnout na dno svých sil, nesnaží se námaze vyhnout a jdou za vítězstvím se vší vervou. Všem patří velký obdiv a dík. Jen houšť takových nadšenců…

Lenka Rudolfová

Pozn.: Prohlédnete-li si fotky na výsledkových listinách, uvidíte naši školu pod startovním číslem 1.

Nebyly nalezeny žádné obrázky