Návštěva Adama Kratochvíla

23.06.2021

Pondělí 21.6. bylo pro naše čtvrťáky netradiční tím, že do našich tříd zavítal Bc. Adam Kratochvíl, spoluzakladatel spolku  Ekvilibro z.s., což je organizace pomáhajíc lidem, kteří bojují s inkluzí a zároveň šíří osvětu o tělesném i jiném postižení. Cílem tohoto spolku je předávání zkušeností s inkluzí přímo od lidí, kteří ji zažili a mají s ní osobní zkušenost. Konkrétně Adam má onemocnění  – spinální svalová  atrofie.
Od mateřské školy je integrován mezi zdravé děti.  Sám podotýká, že měl velké štěstí na lidi kolem. Rodinné zázemí a společnost především.
Po základní škole nastoupil na gymnázium, poté absolvoval obor sociální práce na Ostravské univerzitě a v současnosti navazuje na magisterské studium na Metropolitní univerzitě v Praze. Umí hrát šachy, hru Boccia (hra podobná Pétanque). zajímá se o historii.
Dětem přestavil i svého osobního asistenta, který je součástí jeho života.
Děti  Adamovi kladly velmi zajímavé otázky, některé, jak to už u dětí bává, pěkně na ,,tělo“. Ptaly se na léčbu, omezení pohybu, na cenu vozíku, na cenu speciálně upraveného auta, jak zvládá běžné hygienické úkony , co má rád, kolik je mu let, vyzkoušely si také jízdu na vozíku.
Na vše Adam dětem bez váhání odpověděl.
Adamovým mottem je ,,Nejsi v tom sám“, protože je přesvědčen, že společně se řeší problémy snáze. My Adamovi děkujeme za velmi poutavou přednášku. Že tomu tak je, hovoří závěrečné hodnocení dětí, kdy každý žák, bez výjimky, měl ,,palec nahoru“.

tř. uč. Katka Lebánková

Nebyly nalezeny žádné obrázky