Na kole až na hrad Starý Jičín

09.09.2020

Nastartovat nový školní rok 2020/21 se nám podařilo hned první týden školy. Za stoprocentní účasti jsme se sešli ve čtvrtek 3. září ráno ve škole a ve třídě si vytvořili dočasnou noclehárnu. Potom o půl deváté ráno už nás byl před školou pěkný třicetičlenný peloton cyklistů.  Směr byl jasný – Starý Jičín. První pauza zněla – Jeseník nad Odrou. Sem to nic nebylo. Ta těžší část nás teprve čekala. Nebyly to nejvyšší kopce, přesto pro mnohé cyklisty to byl výkon extrémní!  Ale všichni jsme to zvládli. Cíl byl na hradě. Tam jsme mohli za pěkného slunného počasí koukat do širokého okolí,  hrát hry a projít hradby nejstaršího hradu v České republice.

Po návratu do školy jsme se ve školní kuchyňce pustili do vaření oběda. Dohodli jsme se na dvou variantách těstovin: špagetinoitalianoJ a těstovinový salát s kuřecím masem a zeleninou. K večeři si kuchaři připravili česnekovou a rybí pomazánku. Na snídani se chystal jogurtový „dort“ s broskvemi. Mnozí se olizovali až za ušima, avšak přesto někteří pravděpodobně doma uvykli na kuchyň v duchu  MASTER CHEF a nechutnalo jim L.

Odpoledne a navečer jsme „pracovali“ ve třídě… seznámili se s tvorbou myšlenkové mapy, zahráli si hru na POCITY, ve dvojicích jsme zjišťovali, kdo z nás  co umí a koho co baví. Na dobrou noc běžel film s hlubokou myšlenkou: POŠLI TO DÁL.

A závěr? Adaptovat se po prázdninách a zvláště po dlouhé karanténě má smysl. To je jednoznačné.

třídní 7. A, Lenka Rudolfová

Nebyly nalezeny žádné obrázky