Přírodovědná eko učebna

09.09.2020

V rámci projektu „Pojďme na inkluzi společně“ jsme mohli na naší škole vybudovat zcela novou učebnu pro ekologicko-přírodovědný kroužek. Díky ní se naši žáci mohou nejen seznámit s exotickými zvířaty, ale zároveň se naučit zodpovědnosti, která je při péči o ně nezbytná.

Realizace této přírodovědné učebny probíhala během letních prázdnin (za zpoždění způsobené karanténou v minulém školním roce se našim žákům omlouváme) za vydatné pomoci našeho bývalého žáka Radka Klezly, kterému tímto děkujeme za instalaci terárií a pomoc při výběru všeho potřebného. A tak jsme konečně mohli hned na začátku nového školního roku představit všem zvířecím nadšencům páreček agam vousatých, želvy stepní, gekončíky, činčilu, morčátka a další.

Ne všechny děti mohou mít nějakého domácího mazlíčka, ať už z důvodu nepříznivé sociální situace, nebo třeba jen z důvodu alergie někoho z rodiny. Proto jsme se rozhodli i těmto dětem dát možnost vyzkoušet si, jaké je to pečovat o někoho, a zároveň si užít radost z této činnosti. Zvířátkům přejeme, aby se jim u nás ve škole líbilo, a časem jsme se třeba mohli těšit na nové přírůstky. 

Budeme moc rádi, pomůžete-li nám s péčí o tyto němé tváře, abychom jim mohli u nás vytvořit co nejpříjemnější životní prostředí.

Nebyly nalezeny žádné obrázky