Listopadová novinářská laťka

04.12.2012

joomplu:6092Poslední listopadový den se uskutečnil ve školní tělocvičně další ročník tradiční listopadové novinářské laťky. Do soutěže ve skoku vysokém se zapojilo 35 žáků z prvního a druhého stupně. Žáci 3. – 5. tříd měli možnost si skok vysoký vyzkoušet a natrénovat v ranních hodinách v týdenním předstihu.

Skákalo se za doprovodu hudby, což některé žáky vybičovalo ke skvělým výkonům. Podporovalo je také publikum, které bylo tvořeno dětmi z družiny a rodiči soutěžících.

V kategorii dívky 3. – 5. třída zvítězila Klézlová Anežka, která pokořila výšku 105 cm. O jejím prvenství rozhodl menší počet neplatných pokusů na předchozích výškách.

Kategorie 3. – 5. třída chlapci nám také nabídla vyrovnané výkony. Nejlepší z nich byl Ferenc Matůš se svým výkonem 115 cm.
Kategorii 6. – 9. třída vyhrála s přehledem Marie Budínová, která přeskočila laťku ve výšce 130 cm. Oproti minulému ročníku svůj výkon zlepšila o krásných 10 cm.

Vítězem kategorie chlapci 6. – 9. tříd se stal Pavel Křenek, který překonal výšku 145 cm. Výškou 148 cm atakoval rekord Listopadové novinářské laťky, ale všechny tři pokusy byly neplatné. Myslím si, že rekord by mohl být překonán, poněvadž Pavel jako žák 7. třídy skáče laťku ve výšce 145 cm, což odpovídá výkonům žáků 9. tříd. Máme se na co těšit v dalších dvou ročnících.

Výsledky zde.
 

Nebyly nalezeny žádné obrázky