Krajské kolo gymnastických závodů ve sportovní gymnastice

29.03.2012

joomplu:40461. jarní den roku 2012 jsme zaznamenali první velký úspěch. Do Krnova se letos sjelo na 28 družstev v šesti kategoriích, tzn. asi 120 závodnic. Naše gymnastika  -ODERSKÁ – reprezentuje zatím pouze v I. kategorii, tzn. 1. – 3. třída. V této skupině předvedlo své sestavy 34 gymnastek v devíti družstvech, z toho jedno družstvo z Oder ve složení: Sophia Lustigová, Pavla Horáková, Karolína Tihelková a Viktorie Janošová. Mezi naše konkurenty patří gymnastky z Frýdku- Místku, Kopřivnice, Opavy, Krnova a Bruntálu.

Cvičení jsme zahájili na hrazdě, pak se děvčata předvedla na akrobacii s hudbou a zápolení zakončila na přeskoku skrčkou přes bednu našíř. Výkony měly velmi vyrovnané a žádná z nich neměla vyloženě smůlu na pád, škobrtnutí, velké zaváhání, což není v tomto sportu nic výjimečného.

JSME STŘÍBRNÍ!!! V jednotlivcích obsadila Sophia 7. místo, 8. Pavla, 9. Karolína a 15. Viktorie. V loňském roce jsme ve stejné kategorii obsadili jako družstvo 6. místo. Zlepšujeme se… :-). Porazili jsme družstva z Krnova, Bruntálu, Frýdku – Místku i Opavy. Našimi největšími konkurenty se stala děvčata z Kopřivnice.

V dubnu nás čeká krajský pohár v Palkovicích. Držte nám palce. Podrobnější informace najdete na našem webu: www.gymnastikaodry.cz

za trenérský tým ve složení: D. Lustig, M. Adamčíková, L. Chodurová

Lenka Rudolfová

logo_gymnastika