Itálie 2013

18.09.2013

joomplu:88Konečně přišel už dlouho očekávaný 30. srpen a s ním tradiční odjezd do Itálie. Žáci devátých tříd se s řízky od maminek vydali na náročnější, zhruba 13 hodinovou cestu autobusem. Po příjezdu do campu Maximum v Rimini jsme nechali kufry na místě a šli se projít na zdejší pláž omrknout moře. Následovalo ubytování ve velkých stanech s menší předsíňkou a vším potřebným. Po vydatném obědě jsme šli zpět k moři, tentokrát ho vyzkoušet na vlastní kůži. Kromě válení se na pláži jsme taky jeden den věnovali výletu do San Marina, kde nás okouzlil nádherný výhled na italskou krajinu a samozřejmě taky spousta obchodů. Další den patřil návštěvě vyhlášeného zábavného parku, tedy Mirabilandii. Tam si přišli na své hlavně milovníci zábavy a adrenalinu.

Ve volném čase vyhrávaly karetní nebo míčové hry.

Každý den po večeři jsme se vymódili a vyšli si do ulic Itálie, kde se nakupovalo, nakupovalo a znova nakupovalo. Poslední večer však patřil pravé italské pizze a výborné zmrzlině, kterou nám učitelé koupili za zbylé peníze.

Z Itálie si ale kromě opálení, dárků a zážitků na celý život odnášíme také ponaučení, že už ani italské pláže nejsou tak bezpečné. Třem žačkám byly ukradeny tašky, kde měli své mobily, foťáky a všechny peníze. Nenechali jsme je však ve štychu, všichni přiložili pár eur a holky měli hned alespoň nějaké kapesné.

Uklízení a balení všech věcí bylo pro mnohé, včetně mě, docela stresující. Nakonec jsme ale všechno zvládli, na nic nezapomněli a už se jen těšili domů.

Návrat byl 8.září brzy ráno. Po celou dobu pobytu bylo velmi teplo a sluníčko svítilo. Myslím, že můžu za všechny říct, že jsme z těch 10 dnů vytěžili maximum. Ale jak se říká, všude dobře, doma nejlíp.:)

Simona Otypková, 9.B

Nebyly nalezeny žádné obrázky