Categories: Projekty Leave a comment

Kola a lyže, k sobě blíže – DEN DRUHÝ

joomplu:7783Prší, prší jen se leje, kam dětičky z Oder pojedeme ………

Dnešní den nám opravdu nepřálo počasí. Hned ráno jsme se rozhodli využít dnešní nepohody a do programu jsme zařadili seznamovací a kooperativní hry – a tak si spolu hráli a soutěžili Češi, Poláci, no prostě všichni. Počasí nic moc pořád, ale i tak jsme se na kolo dostali a podnikli výlet do přírodní rezervace Lezczok a do bývalého koryta řeky Odry. Rozhodli jsme se totiž využít dvouhodinového okna, kdy nepršelo, což se nám podařilo. Jela však jen část a druhá skupina si udělala pěší túru po okolí krásného smíšeného lesa, plného hřibů a kapradin. Cesta na kolech byla blátivá, ale stála za to – krásná příroda a těch hřibů kolem……..

Po obědě (měli jsme bramborovou kaši, kapustu a karbanátky) a práci na trojjazyčném slovníku nás čekal výlet do Ratiborza. Prohlédli jsme si zámek s různorodou expozicí. V průběhu prohlídky zámku jsme v mučírně strčili Adámka do středověkého skřipce a vyzkoušel si, jaké to bylo před mnoha a mnoha lety s tresty.

Opět prší, ale to nás neodradí od prohlídky rynku = náměstí. Naše děti, pravděpodobně s plnými peněženkami, vzali obchody úúútokem. Nejlepším zážitkem byl ale MC Donald…

Na večeři jsme ochutnali polski bigos s houskou či chlebem.

Krásný pozdrav všem do Oder a okolí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.