Florbal Cup 2023 – chlapci 6. – 7. ročníku

21.11.2023

Dne 20. 11. 2023 proběhlo v Městské hale v Odrách první kolo florbalového turnaje Florbal Cup 2023, vyhlášeného MŠMT ČR, v kategorii chlapců 6. a 7. tříd. Turnaje se zúčastnilo celkem pět družstev.

Naše družstvo se v turnaji utkalo s týmy škol ZŠ a MŠ Kunín, ZŠ a MŠ ve Spálově, ZŠ a MŠ Suchdol nad Odrou a ZŠ Starý Jičín. Díky snaze a bojovnosti našich hráčů jsme skončili na hezkém druhém místě, které však bohužel k postupu do dalšího kola nestačí.

Výsledek turnaje:

  1. ZŠ Starý Jičín (12 bodů, skóre 24:4)
  2. ZŠ Odry (6 bodů, skóre 14:8)
  3. ZŠ a MŠ ve Spálově (6 bodů, skóre 15:12)
  4. ZŠ a MŠ Kunín (6 bodů, skóre 11:9)
  5. ZŠ a MŠ Suchdol nad Odrou (0 bodů, skóre: 2:33)

Gratulujeme týmu ZŠ Starý Jičín k vítězství prvního kola turnaje, kterým si vysloužil postup do okresního finále, a přejeme hodně štěstí v dalších kolech soutěže. Všem týmům rovněž děkujeme za účast, za jejich sportovní chování a rovněž za možnost změřit si své síly.

Naše poděkování patří také rozhodčím Simoně Knotkové a Kláře Kučákové, které profesionálně zvládly svou roli, a rovněž žákům naší školy za personální zajištění turnaje (stavba a úklid mantinelů, rovnání mantinelů v průběhu zápasů, ovládání tabule s časomírou a skóre).

Největší poděkování však patří našim hráčům, kteří v zápasech předvedli snahu, týmového ducha, nasazení, bojovnost a zejména naprosto bezchybné sportovní chování, což je podle mého názoru nejdůležitější.

Za ZŠ Odry, Komenského 6,
Mgr. Tomáš Kubíček