Exkurze – Dolní oblast Vítkovice

27.06.2013

joomplu:769120. června jsme s 9. C a ostatními zájemci vyrazili na exkurzi do areálu Dolní oblast Vítkovice v Ostravě. Jelikož nám počasí příliš nepřálo, připadali jsme si v Ostravě jako v opravdové peci.

Po prohlídce vítkovického důlního prostředí, vysoké pece a objasnění postupu výroby železa a jiných rud jsme konečně dorazili do místního bufetu, kde krom vítané klimatizace byly i plazmové televize, které vysílaly animovaný seriál Tom a Jerry.

Po odpočinku jsme se vydali na druhou část exkurze, a to na prohlídku historických strojů a vybavení vysokých pecí. Prohlídka byla velice zajímavá a zábavná hlavně proto, že byla především praktického rázu. Vše jsme si mohli osahat, vyzkoušet a nechyběly tu ani hry, rébusy a prolézačky.

Třešničkou na dortu byla hala, kde jsme si mohli vyzkoušet, jak fungují radiokomunikační techniky, na trenažerech si zkusit řídit auto, letadlo či kolo. Měli jsme možnost posadit se do historických exponátů aut, lokomotiv a ponorek. Prohlídku jsme zakončili pořádným pokřikem v oddělení zvuku, kde jsme si mohli ověřit, že zvuk lze vidět a cítit. Pokud bych měla mluvit za celou naši třídu, hodnotila bych tento výlet velice dobře a mohu ho jen doporučit všem, které už nebaví pouze nudná teorie.

Tereza Piskláková, žákyně 9.C

Nebyly nalezeny žádné obrázky