Zimní festival

14.11.2011

Filmový festival zimních sportů (FFZS) je čtyřhodinové pásmo špičkových filmů, úspěšných na mezinárodních filmových festivalech.

Sníh, led a adrenalin.

Extrémní lyžování, zimní horolezecké výstupy, snowboarding, skialpinismus a další aktivity v zimní přírodě.

logo_ff_zimnich_sportu

MONT BLANC – SPEED FLYING

Země: Francie, Režie a produkce: Didier Lafond, Délka: 10 minut

Vynikající film z dílny Didiera Lafonda. Tento francouzský režisér, rodák z Chamonix je průkopníkem alternativních sportovních filmů. Jeho snímky plné adrenalinu posbíraly po celém světě více než 60 ocenění. Ani „Mont Blanc – Speed Flying“ není výjimkou.

Šest špičkových lyžařů zde s křídly nad hlavou křižují svahy Mont Blancu.

(Na festivalu budou všechny filmy v HD kvalitě a s českým dabingem nebo titulky.

RE: SESSION

Země: USA, Režie: Ryan Littlepage, Produkce: Teton Gravity Research, Délka: 17 minut

Snímek „Re: Session“ nám představí nejtalentovanější snowboardisty a freeridisty, jakými jsou například Sage Cattabriga-Alosa, Seth Morrison, Jeremy Jones, Kye Petersen, a jiní. Tento snímek od renomované a již několikrát oceněné produkční společnosti Teton Gravity Research (TGR) odvádí diváky od tradičního pojetí lyžování a snowboardingu do akčního a zábavného pojetí těchto odvětví sportu.

Skvělá hudba a krásná scenérie hor nejen ze vzdálených míst Utahu nebo Aljašky, ale také Itálie, Slovenska nebo Polska.

(Na festivalu budou všechny filmy v HD kvalitě a s českým dabingem nebo titulky.)

 NIPWITZ

Země: Finsko, Režie a produkce: Miikka Niemi, Flatlight Films, Délka: 20 minut

Nipwitz je skupina nadšených lyžařů, kteří změní váš pohled na tento sport. Se svým projektem „dělat konečně zajímavé a nenudné lyžařské filmy“ začali v roce 2009 a hned o rok později získali ocenění na International Freeskiing Film Festival in Annecy ve Francii.

Nedoporučuje se však tyto kousky opakovat ani na vlastní nebezpečí!

Budete také svědky momentu, kdy se Pekka Hyysalo, který více než před rokem prodělal vážný úraz hlavy a znovu se učí mluvit a chodit, poprvé od svého úrazu postaví na lyže a …

HOME SWISS HOME

Země: Švýcarsko, Režie a produkce: Dominique Perret, Délka: 13 minut

„There’s no place like home!“ A právě z tohoto důvodu se rozhodl švýcarský lyžař Dominique Perret a jeho tým věnovat svůj již v pořadí 21. film rodnému Švýcarsku. Dominique Perret je právem označován za nejlepšího freeridera století. Tento film je plný nádherných scenérií švýcarských Alp a jejich vrcholů. Na jejich strmých svazích nás Dominique Perret opět přesvědčuje o svém jedinečném lyžařském stylu.

(Na festivalu budou všechny filmy v HD kvalitě a s českým dabingem nebo titulky.)

THE WORLD´S SLOWEST SNOWBOARDING FILM

Země: Finsko, Režie: Miikka Niemi, Produkce: Flatlight Films, Délka: 5 minut

Jak již sám název tohoto filmu napovídá, tento „Nejpomalejší snowboardový film na světě“ je natočen speciální video technikou, kdy divákovi nejsou upřeny jinak naprosto nepostřehnutelné okamžiky jízdy a techniky při pohybu na snowbordu. Výborná podívaná podkreslená i dobře vybranou hudbou.

HELLO FREESKI SHORT FILM

Země: Finsko, Režie: Miikka Niemi, Produkce: Flatlight Films, Délka: 8 minut

Další povedený snímek od finské společnosti Flatlight Films. Byl natáčen celkem 5 dnů v oblasti Ylläs ve Finsku s párem nejlepších finských lyžařů Pekka Hyysalo a Antti Ollila. Speciální technikou natočené zpomalené záběry určitě stojí za shlédnutí.