Vynikající úspěch přespolních běžců…

12.10.2010

joomplu:216Ve středu 6. října 2010 jsme se ve Frenštátě pod Radhoštěm zúčastnili již 16. ročníku v přespolním běhu. Konkurence v tomto závodě je opravdu velká, protože se vybírají nejlepší běžci školy do pětičlenných družstev ve čtyřech kategoriích. Průběh samotného závodu je také velmi dramatický, neboť v každé kategorii startuje kolem devadesáti běžců, kteří se řítí velkou rychlostí a s chutí uspět. Každý se snaží pokořit kopcovitý terén plný drnů, kořenů, „křáků“ a jiných nástrah v co nejlepším čase a s nejlepším umístěním.

Na úspěch jsme čekali hodně dlouho, sice naše škola již jednou získala 3. místo v kategorii starší hoši, ale je to už nějakých osm let zpátky, a tentokrát jsme si to vyhlašování opravdu užili Smile.

V kategorii mladší děvčata nás reprezentovala již z loňska zkušená běžkyně Barbora Klézlová (7.B) a nováčci – Alice Pikoňská (6.B), Martina Mičulková (6.A), Petra Vaňková (7.A) a Eliška Poláchová (7.A). Umístily se na nádherném 5. místě ze 16-ti škol. Obzvláště pro děvčata a navíc většinu prvoběžkyň je to opravdu skvělý výkon. V kategorii starší dívky jsme z 16-ti škol obsadili úžasné 3. místo. Velká poklona patří Karolíně Konečné z 9. A, která se zapojila do všech běhů od 6. ročníku po ten letošní. Vynikající 6. místo v jednotlivcích z 80-ti běžkyň obsadila Hedvika Mičulková z 8.B a poděkování patří také Veronice Mičulkové z 9.B, Barboře Mičulkové z 9. A a Nikole Martincové z 8.A. Zejména starší holky si zaslouží velký potlesk a uznání, protože motivovat „puberťačku“ k běhu a ještě k fyzicky náročnému není vůbec jednoduché…Ale tato děvčata jsou fakt supr Smile

V kategorii mladší kluci, ve složení Patrik Cibulec, Tomáš Čablík a Martin Rudolf ze 7. B, Josef Hein ze 7.A a Daniel Hendrych ze 6.B, jsme obsadili stříbrnou pozici. A může je těšit, že je pouze o deset umístění předběhli hoši ze školy se sportovním zaměřením.

{wmv}start_behu_starsi_hosi{/wmv}

Kategorie starších chlapců také sklidila „ovoce“. Ke zkušeným běžcům, kteří  nevynechali jediný běh a o umístění se zasloužili velkou měrou, patří Petr Kučerka a Marian Kubíček z 9.A, k umístění jim pomohli i Patrik Boháč z 9.A, Bohumil Krkoška a Roman Zadina z 8.A. Kluci obsadili parádní bronzové místo.

Všem závodníkům moc děkujeme za reprezentaci.