Výměnný pobyt dětí 5. tříd

02.11.2015

joomplu:12994Ve dnech 19. – 22. října nás navštívili naši slovenští kamarádi z Bystričan. Oderské děti byly na Slovensku v červnu, teď jsme děti ze Slovenska pozvali k nám. Všichni jsme zažily 3 dny plné aktivit a zábavy.

V pondělí odpoledne jsme děti ubytovali a stihli už jen procházku a nákupy v Odrách. Úterý začalo společným vyučováním, při kterém žáci řešili i dvojjazyčné křížovky. Rébusy vystřídal tanec Just Dance Now. Následovalo utkání ve vybíjené v tělocvičně. Odpoledne jsme se společně vydali za zábavou do Heiparku v Tošovicích a večer jsme ještě stihli opéct buřty.

Středa byla výletním dnem. Navštívili jsme Nový Jičín – expozici klobouků a mincí, muzeum Tatry v Kopřivnici a okolí Štramberku jsme si prohlédli z ochozu Štramberské Trúby. Zaujalo nás i Mini ZOO s hady.

Čtvrtek jsme věnovali loučení, které jsme spojili s předáváním drobných dárků.

Věřím, že se dětem ze Slovenska u nás líbilo.

Děkuji všem firmám či lidem, kteří jakkoli přispěli k perfektnímu průběhu celé akce a přinesli tím spoustu radosti všem dětem: Heipark Tošovice, Jarfo Jakubčovice n/O, pan J. Lev- Arriva Morava a.s. , pan Ing. Libor Helis – radnice Odry, pan Roman Olšina – Vildskin, paní Anna Rašková – radnice Štramberk, paní Bálintová a Štíchová

M. Balážová

Nebyly nalezeny žádné obrázky