Výletování ve 4.A

18.06.2020

V úterý  16. června jsme využili  příznivého počasí mezi deštivými dny a vydali se pěšky na Veselí obdivovat krásy této malebné vesnice. Bylo nás celkem 14 dětí, kteří chodí pravidelně od 25. května znovu prezenčně do školy.

Předem jsme si  domluvili s manželi Dřevojánkovými, zda by nám přichystali na hřišti ohniště, abychom si mohli opékat.

Plán na úterý  byl stručný: dostat se po cestě na  Veselí  a  vystoupat  a poznat zdejší  novou rozhlednu. Některé děti ji ještě neznaly.  Dále pokračovat na místní hřiště. Tam nás již  čekalo připravené  ohniště, kde jsme si opekli buřty. Mezitím si děti vyzkoušely  všechny dostupné houpačky a průlezky. Po netradiční  svačině jsme zamířili k manželům Dřevojánkovým, kteří nás pozvali  podívat se na jejich usedlost.  Velmi   se nám  líbila jejich domácí i exotická zvířata. Viděli jsme koťata, slepice, pejsky a hlavně páva. Ten nás ohromil svým krásným peřím. Děti  si pohladily  malá koťátka. Kdo měl ještě dostatek sil, využil i jejich domácí trampolínu. Poté jsme již měli malinko naspěch, abychom byli  do 12  hodin v Odrách ve škole a stihli oběd. Děti byly  moc šikovné a hbité, všechno jsme stihli.

Chtěla bych tímto moc poděkovat manželům Dřevojánkovým za pomoc s přípravou ohně a také za naprosto nevšední  a pro některé děti zároveň jedinečný  zážitek se všemi  zvířátky  u nich  doma  na dvoře.  Děti  si  celý  výlet  i  návštěvu  maximálně užily  a obdivovaly  jejich  domácí  zvířectvo.

Nebyly nalezeny žádné obrázky