Výlet na Slovensko

13.06.2013

joomplu:7529Den 1.

Huráááá!!

Konečně je raníčko 3. června 2013 a náš dlouho očekávaný výlet na Slovensko je tady. Mnozí z nás na Slovensku ještě nebyli, a tak jsme nevěděli, co nás čeká. Rychle probudit rodiče, abychom nepřijeli pozdě na vlakové nádraží v Hranicích na Moravě. Tam byl totiž sraz všech žáků s paní učitelkou Mgr. Monikou Adamčíkovou a Mgr. Lenkou Bedecsovou. Všichni jsme netrpělivě počítali sekundy a nedočkavostí jsme posunovali minutovou ručičku. Čekali jsme na 12:18, kdy měl přijet rychlík z Prahy. Bohužel, příroda je mocnější a vlivem povodní v Čechách měl náš vlak zpoždění.

Sláva, vlak konečně dojel. Rychle na nástupiště, seřadit a nastupovat. Pískání výpravčího, cuknutí a rozjezd rychlíku směr SR. Po hodině a půl her a očekávání zazněl gong a rozhlas ve vlaku hlásí: ‚,Ďalšia stanica Púchov, Slovenská republika.“ Rychle posbírat věci, batohy a připravit se na výstup z vlaku. Zvládli jsme to na jedničku. Stanice v Púchove byla v rekonstrukci a všude byl zmatek. I přes zpoždění rychlíku z Prahy nás spoj do Trenčína v Púchove počkal. Další seřazení, nástup do vlaku, píšťalka výpravčího, cuknutí vagónu a odjezd směr Trenčín. Ve vlaku nebylo dost místa, a proto jsme všichni stáli v uličce, to nám ale vůbec nevadilo. Půl hodinky uteklo jako nic a my vystupovali v Trenčíně, krásném historickém městě SR. Tady už na nás však další spoj nečekal, a na řadu tak přišel záložní plán. Za hodinu a půl jsme již vystupovali v obci Zemianské Kostolany, kde na nás čekal minibus, aby nás převezl do školní jídelny v Bystričanoch, v cíli naší cesty. Po vystoupení z autobusu nás uvítala večeře o dvou chodech. Voňavou zelňačku jsme vzali doslova útokem a po zahřívacím kole jsme do sebe naházeli i těstoviny s kuřecím masem a omáčkou. Mňam. Na cestu do kempu jsme ještě dostali buchty plněné Nutelou a marmeládou. Po příjezdu do areálu termálního koupaliště Chalmová jsme se rychle ubytovali, vzali si plavky a ručníky a šli do termálních bazénů, ve kterých jsme se vyhřívali a dováděli stejně jako každý další den večer po návratu z výletů. Večerka byla ve 21:30, avšak to rozhodně nebyl čas k zalehnutí do postelí. První noc jsme se nasmáli, jak už to bývá, a spánek ne a ne přijít. Celí nedočkaví jsme se těšili na další den……

Den 2.

Budíček a další den před námi. Ranní hygiena, úklid chatek a přísné oko učitelek při jejich bodování……… Všichni jsme se snažili, vše jsme provedli s radostí a poctivě. Poté nás vozidly přepravili do ZŠ Bystričany, kde jsme se v tamní jídelně dosyta nasnídali. Ihned nato jsme se šli podívat na vyučování za našimi vrstevníky. V poledne nás čekal chutný oběd, sportovní odpoledne plné her, přesun polní cestou do termálů. Navečer grilování párků a také zábava v areálu a opět bazén s teplou vodou. Po něm všichni únavou odpadli jako hrušky. Před desátou hodinou večer se nesvítilo již v žádné chatce.

Den 3.

Budíček, ranní hygiena, úklid chatek a přísné oko učitelek při jejich bodování……… přesně jako včerejší ráno . Tento den byl asi nejočekávanější. Návštěva známého města Bojnice, tamního zámku a ZOO. Po snídani jsme vyrazili. Již z dálky jsme viděli dominantu Bojnic, honosný zámek, který vlastnil významný šlechtic ,,gróf Pálfy.“ Nejprve jsme však navštívili místní ZOO školu, kde jsme zhlédli přednášku o fauně ZOO. Hned ze ZOO mířily naše kroky do Bojnického zámku. Nádhera… prostě nádhera. Po večeři ve školní jídelně nás čekalo ještě jedno nezvyklé překvapení: odjezd do chatek hasičským autem. To vám byl zážitek. Po hodinovém oddychu v chatce za námi přišly slovenské děti a společně jsme plnili zajímavé úkoly. Následovalo bláznění ve vodě. Tečku za dnem udělalo vyhodnocení aktivity jednotlivců, čistoty chatek, a vůbec, celého průběhu našeho pobytu.

Den 4.

Ráno posledního dne se přiblížilo velmi rychle. Tak jako se nám chtělo domů za svými blízkými, tak stejně jsme chtěli pokračovat v prožívání zdejších dobrodružství – bez vstávání do školy a bez starostí z písemek. Uklidit chatky, sbalit si věci, zkontrolovat, zda jsme něco nezapomněli, rozloučit se se slovenskými dětmi i s kolektivem učitelů a kuchařek, kteří se o nás tak skvěle starali a na shledanou Slovensko. Počasí nám opravdu přálo po celou tu dobu, a tak jsme si pobyt vychutnávali plnými doušky. Teď už jen vyhlížíme autobus do Trenčína, a odtud pak vlak do Hranic na Moravě, kde nás přivítali naši drazí rodiče. Sláva nazdar výletu… 

Děkujeme ZŠ Komenského v Odrách, všem sponzorům, také rodičům a našim učitelkám za nezapomenutelné čtyři dny v zahraničí. ZE SRDCE DĚKUJEME. Děti 5. ročníku.

Nebyly nalezeny žádné obrázky