Třetí v republice a kousíček od Londýna

08.06.2012

joomplu:4702V pondělí 4. června ráno v 5 hodin a 50 minut jsme před školou nasedli do organizátorem vypraveného autobusu a vydali se směr Praha, tréninkové centrum Sparty Praha na Strahově. Zde nás čekalo dvoudenní republikové finále Coca-cola školský pohár děvčat a chlapců v kopané.

V 10 hodin proběhlo za účasti zástupce české fotbalové asociace rozlosování do skupin. První skupinu v turnaji děvčat tvořily tyto školy: ZŠ Soběslav, ZŠ Nejdek u Karlových Varů, ZŠ Kadaň a ZŠ Odry Komenského. Druhou skupinu pak ZŠ a MŠ Mutěnice, ZŠ Dolní Bousov, ZŠ Velká Bíteš a ZŠ Praha. Do semifinále pak postupovaly první dvě školy ze skupiny, které se pak utkaly „ do kříže“ o finále a o 3. místo.

Naše děvčata sehrála první zápas se ZŠ Soběslav, kterou jsme porazili 2:1, kdy branky vstřelili Katka Dobešová a Nikola Martincová. Byl to na úvod skvělý vstup do náročného turnaje. V druhém zápase jsme remizovali se ZŠ Nejdek po tuhém boji 0:0. S remízou byla obě mužstva spokojena. Po tomto zápase následovalo slavnostní zahájení a poté přesun všech 16 družstev do hotelu Pyramida. Po dobré večeři si děvčata mohla užít regenerace v bazénu a připravit se na další zápasy, které je čekaly hned další den ráno. V 9.00 jsme nastoupili ke svému poslednímu zápasu ve skupině proti ZŠ Kadaň a k postupu ze skupiny jsme potřebovali alespoň remízu. Děvčata se po dobré snídani na zápas skvěle připravila a vítězství 1:0(branku dala Nikola Martincová) nám zajistilo postup do semifinále. místo.Druhou skupinu celkem bezpečně vyhrála ZŠ a MŠ Mutěnice , což byl náš těžký soupeř pro ještě dopolední semifinále. Po urputném boji a šancích na obou stranách skončil zápas v normální hrací době bez branek 0:0 a následovaly pokutové kopy. V nich byla šťastnější děvčata z Mutěnic, která dala o jednu penaltu víc a porazila nás 3:2 na pokutové kopy. Naše holky byly moc a moc zklamané, prohru oplakaly, ale museli jsme se připravit na zápas o 3. místo, který jsme sehráli od 13.30 opět se ZŠ Nejdek. Zápas skončil 0:0 a opět rozhodovaly pokutové kopy. Tentokrát jsme měli více štěstí my a po 8 sériích jsme nakonec vyhráli 2:1 na penalty my a mohli slavit zisk bronzových medailí. Úspěch jsme slavili i s patronem tohoto velkého turnaje Janem Kolerem, nejlepším střelcem české fotbalové reprezentace. Za zmínku stojí ještě to, že finálový zápas zvládli Mutěnice(s kterými jsme hráli 0:0 a prohráli až na penalty) suverénně a porazili ZŠ Dolní Bousov 2:0. Děvčata z Mutěnic pak mohla slavit nejen zlaté medaile, ale i atraktivní cenu v podobě zájezdu na finále ženského fotbalového turnaje na OH v Londýně.

Naše družstvo bylo nakonec s 3.místem velice spokojeno, i když vítězství a Londýn bylo vlastně velice blízko. Myslím si, že si holky turnaj užily, setkaly se s některými známými osobnostmi(například již zmiňovaným Honzou Kollerem, sportovním komentátorem Václavem Tittelbachem a dalšími) a mohly zažít atmosféru takového velkého turnaje jako je Coca-cola školský pohár.

Poděkování za vzornou reprezentaci nejen školy, ale i města(jelikož spousta zúčastněných ani nevěděla, kde Odry leží a skloňování našeho města v podobě „v Odře“ nebo „ hrajeme s Odrou“ a podobně bylo slyšet ze začátku hodně často) patří všem děvčatům. A konkrétně kdo nás reprezentoval? Brankářka Eliška Šnajdrová(9.B), hráčky Marie Strnadelová (9.B), Zuzana Šnajdárková (9.A), Pavla Šnajdárková ( 9.A), Nikola Martincová (9.A), Simona Zanášková (8.A), Katka Dobešová (8.C), Zuzana Ondruchová (8.C), Natálie Ovšáková(9.B), Petra Vaňková (8.A), Lucie Kvitová (8.A), Nikol Valešová ( 8.C), Kristýna Škoríková (9.B), Nicole Šustková (9.B) Adéla Hrabovská (9.B). A ještě jedna ukázka, jak těžké to byly zápasy. Natálka Ovšáková se v jednom zápase střetla hlavou s protihráčkou a musela být převezena do nemocnice na Homolce. Jelikož utrpěla otřes mozku, musela zůstat ještě 24 hodin v nemocnici na pozorování. Další den pak s panem učitelem Marinovem na veškeré náklady pořadatele přijela do Oder. Všichni ji přejeme brzké zotavení.

Všechny výsledky a mnohem více fotografií najdete na www.skolskypohar.cz

Nebyly nalezeny žádné obrázky