Svátek svatého Valentýna na naší škole

18.02.2013

joomplu:6603Již týden před 14. únorem, Svátkem svatého Valentýna, mohly děti vhazovat nadepsaná valentýnská přáníčka do krabice k tomu určené. Valentýnská pošta byla následně roztřízena a doručena našimi valentýnskými maskoty – Alicí Šumberovou, Terezou Salachovou, Vendulou Minarčíkovou a Michalem Rošlapilem – adresátům z řad dětí, ale i vyučujících. Všechny děti, ať už psaníčky obdarované či nikoli, dostaly valentýnskou sladkost – kokosovou kuličku, čokoládové srdíčko nebo srdíčka z perníku, která pro ně naše děvčata upekla a stylově nazdobila v rámci pracovních činností.

Po dobu hlavní přestávky se z rozhlasu linuly nejznámější zamilované písničky, o což se svědomitě postaral Honza Olšina, žák osmé třídy.

K tomuto dni byla také vyhlášena Soutěž o nejkrásnější valentýnskou básničku. Tvůrci básniček soutěžili ve dvou kategoriích. Nejzdařilejší vlastní tvorba byla oceněna.

Podstatě tohoto svátku se s dětmi věnují zejména vyučující anglického jazyka, ať už čtením a překladem toho, co říká legenda, poslechem valentýnských písní a říkadel nebo luštěním tematicky zaměřených křížovek.

Věříme, že se děti příležitostí projevit své sympatie vzájemně potěšily…

Nebyly nalezeny žádné obrázky