Sportovní kurz

05.10.2020

V květnu 2020 se nám díky karanténě nepodařilo uskutečnit akci, na kterou se většina dětí OPRAVDU těší. Proto jsme operativně, ještě v dubnu, zajistili náhradní termín na září 2020.

Ano, doba je složitá, možná napjatá, nevíme, co bude zítra… Ale kde by mohlo být lépe než na čerstvém vzduchu, na skutečně krásném místě v údolí řeky Moravice? Kurz, který je pro 6. ročníky POVINNÝ, jsme vzhledem k situaci vyhlásili jako NEpovinný a rozhodnutí nechali na rodičích. Z původně přihlášených 70 účastníků jsme nakonec odjeli se 46 žáky.

Babí léto stálo při nás. Krásné počasí vydrželo od pondělí až do čtvrtku. Bylo teplo, bezvětří, bez pylů z rozkvetlých stromů a bez bodavého hmyzu, no paráda.

Hned první den po příjezdu do kempu a výborné zelňačce jsme se pustili do výuky na kánoích. Celou dobu mladé vodáky sledovala rodinka labutí a my jako odborný dohled. Ti, kteří s nasednutím do lodě vyčkávali, mohli začít se střelbou ze vzduchovky a svým bystrým zrakem a pevnou paží prošpikovat terč. K večeru jsme si vyšlápli na Vikštejn.

Každé ráno jsme zahájili rozcvičkou na zahřátí u rytmické hudby, která se linula z velké pártybedny. Vynikající snídaně na úrovni hotelu „4 hvězdy“ nenechala nikoho o hladu, každý si našel to, co má rád. Kdo chtěl, měl stále co dělat a sbírat si body do celkového hodnocení. Postavili jsme dráhu pro zručné cyklisty, testovali jsme střelbu na koš, vědátoři si mohli prověřit své znalosti v testech pro VŠEZNÁLKA a akrobati mohli trénovat chůzi po laně nataženém mezi stromy. Večer hra bingo.

Nejkrásnějším závodem je pro nás organizátory TRIATLON dvojic. Dvojice LOSUJEME – a to je z počátku pro mnohé problém. Společně vyjíždí na kole daný okruh, společně běží a ve finále oba nasedají do lodě a přeplouvají z jednoho břehu na druhý a zpět. Závod je plný emocí, překonání sám sebe, pomoci parťákovi a radostné poplácání v cíli.

Jako bonus celého kurzu bylo vydařené lezení na skalách v Kružberku. Pět nachystaných tras, tři „jističi“, teplo a klid. Kdo chtěl, fakt si „zalozil“.

Celý kurz uzavíráme odměňováním a oceňováním – a že toho opravdu není málo…Jsme rádi, že ti, co jeli, nelitovali.

ved. kurzu Lenka Rudolfová

Nebyly nalezeny žádné obrázky