Sportovní kurz

17.06.2018

V pondělí ráno se třídy 6. A a 6. B vydaly vstříc novým zážitkům do malebného kempu Podhradí u Vítkova. Jelo se, samozřejmě, kolmo J, vždyť je to sportovní týden. Celou tlupu 44 nadšených sportovců doprovázeli vedoucí kurzu L. Rudolfová a Z. Lakomý, nesměli chybět třídní učitelé M. Fabíková a P. Marinov a doprovázející rodiče našich šesťáků, kteří nám pomohli s bezpečnou přepravou na kolech a s odvozem našich (nad)rozměrných zavazadel.

Jakmile jsme dojeli do místa určení, děti se hned ubytovaly ve svých chatkách, kde se vybalily a poobědvaly. Zanedlouho byl vyhlášen plán dne a dítka věděla, že je odpoledne čeká první vrchařská etapa na zříceninu hradu Vikštejn. Tam se ukázalo, že je mezi námi hodně šikovných cyklistických talentů. Po návratu do kempu si žáci hned mohli vyzkoušet jízdu na kánoích a začali se učit základním vodáckým pravidlům.

Druhý den sportovci opět nasedli na svá kola a vydali se zdolat skály u Kružberku. Po cestě tam zvládli ještě dvě vrchařské etapy, kde se opět dosti zapotili. Obzvlášť etapa lesem byla pro mnohé velmi náročná. Na skalách si mohli vyzkoušet tři různé cesty k vrcholu. Nečekaně byly odvážnější holky, klukům se moc nahoru nechtělo.

Odpoledne opět mohli trénovat jízdu na lodičkách. Další den jsme strávili v areálu kempu a dítka plnila další várku aktivit – jízdu zručnosti, všeználkovy testy, přípravu na triatlon (správné pádlování, výměna v loďkách, prošli si trasu, kterou budou běhat a jezdit na kole), Rodenovu stezku, poznávačku rostlin a dopravních značek. Jednoduše se nikdo neměl čas nudit (a čučet do mobiluJ). My učitelé jsme se také nenudili, neustále jsme veškeré disciplíny vyhodnocovali v excelovských tabulkách.

Čtvrtý den byl dnem triatlonu. Ráno před snídaní se kluci i holky dozvěděli vylosované dvojice. Někteří jásali, jiní moc nadšení nebyli, ale i to je život. Sešikovali se tedy na start a začal boj. Nejprve každá dvojice vyjela kopec na kole a projela jedno kolečko, dále tito dva museli to stejné kolečko uběhnout, pak sednout znovu na kolo a sjet zpět do kempu, kde utíkali k vodě, nahodili vesty a jali se pádlovat přes řeku. To vše v co nejrychlejším čase. A byli dobří J. Večer jsme všem rozdali desítky diplomů, pochval, gratulací a dárečků.

Za celý týden na kempu jsme byli poctěni mnoha návštěvami. Přijeli nás pozdravit jak kolegové z práce, tak spolužáci a rodinní příslušníci.

V pátek ráno jsme se už jen sbalili a vydali se vstříc domovu. Dojeli jsme všichni – zdraví a unavení, ale spokojeni, že jsme to zvládli.

Chtěli bychom moc poděkovat všem rodičům, kteří nám nabídli svou pomoc. Paní Večeřové a Vašutové, panu Gellnerovi, panu Gletovi, panu Matějčkovi, panu Michálkovi, panu Beňovi, panu Vašutovi a panu Bystřičanovi za pomoc na kolech – bez vás by to nešloJ.

Panu Chovancovi, panu Tvarůžkovi a manželům Leopoldovým patří velké díky za odvoz mnoha báglů a kufrů. Děkujeme také paní Vavrošové za přípravu skvělé sladké mňamky, která doplnila potřebné cukry při závodech J

Markéta Fabíková

Nebyly nalezeny žádné obrázky