Spánek je důležitý!

21.02.2023

V naší škole se v úterý 31.1. na den rozdávání vysvědčení uskutečnil projektový den s názvem Spánek. Žáci dostali několik úkolů. V prvních dvou hodinách měli vytvořit plakát na téma, které si vylosovali, např.: Délka spánku lidí vs. zvířat, Proč je spánek důležitý, Rozdíly mezi vyspaným a nevyspaným člověkem, Jde žít bez spánku?, Unavený člověk, Káva a spánek, Kolik spánku potřebuje člověk ve věku 5, 10, 15 let, Návody, co dělat, když ti nejde usnout, Noční můry, Sny, Zimní spánek, nebo Spánková paralýza.
Pro větší zpestření se o velké přestávce uskutečnila soutěž o nejvyšší věž z polštářů. A pak nastala velká polštářová bitva, která se zvrhla na útok na pána ve fialovém županu…
Po polštářové bitvě si mohli žáci odpočinout při soutěži, která třída vydrží nejdéle v klidu pracovat. Učitelé tento čas stopovali. Rekord práce v naprosté tichosti byl v 5.A a 6.B 30 minut! V další hodině pak proběhla módní přehlídka v pyžamech, overalech, županech. Některé kreace byly obzvlášť nápadité!
Gratulujeme třídě 4.A, která se součtem všech bodů z celého dne umístila na prvním místě. Tento den měl sloužit jako připomínka toho, že je spánek velmi důležitý pro náš funkční život. Bez něj nejsme schopni fungovat.

za organizátory ze Žákovského parlamentu – Tereza Medunová. 8.A