Šikovné ruce

21.11.2018

Ve středu 21. listopadu se žáci naší školy vypravili do Nového Jičína na soutěž Šikovné ruce, kterou každoročně pořádá Střední škola technická a zemědělská. Do boje se vydali Jiří Šustek a Martin Chloupek z 8.A, deváté třídy zastupoval Antonín Korytář z 9.B a Filip Vahalík z 9.C.

Po prezenci účastníků následovaly dvě hodiny perné práce. V kategorii „Dřevo“ soutěžící letos vyráběli vařečku s prkénkem na krájení, v kategorii „Kov“ to byla letos upínací třmen.

Tento rok byla pro vyučující i žáky domluvena exkurze ve firmě Varroc, která se zabývá produkcí světlometů pro osobní auta. Během hodiny jsme pronikli do tajů výroby světel pro Škodu Superb, Bentley, atd.

Po ukončení práce a exkurze následovalo vyhlášení výsledků. Z celkového počtu 24 družstev  získalo naše „osmácké“ družstvo ve složení Martin Chloupek (kov) a Jiří Šustek (dřevo) skvělé první místo, druhé „deváťácké“ družstvo v zastoupení Antonín Korytář (kov) a Filip Vahalík (dřevo) ještě k tomu  místo druhé.

V soutěži jednotlivců se v kategorii „Kov“ na prvním místě umístil Antonín Korytář a na druhém místě Martin Chloupek. V kategorii „Dřevo“ se na prvním místě umístil Jiří Šustek a na čtrnáctém místě Filip Vahalík. Mládencům gratulujeme ke skvělému výsledku a děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Poděkování rovněž patří Střední škole technická a zemědělské v Novém Jičíně za výbornou organizaci soutěže.

Nebyly nalezeny žádné obrázky