Sedm statečných vybojovalo postup do Top 08

15.01.2013

joomplu:6375Děvčata 4. a 5. tříd vybojovala postup mezi 16 nejlepších družstev republiky ve florbalu pořádaném Českou florbalovou unií. Turnaj se konal v Kopřivnici za účasti sedmi nejlepších týmů Moravskoslezského kraje . Tuto skvělou pozici získaly v okresním finále v Kopřivnici, kde obsadily 2. místo s těmito výsledky :

Odry ZŠ Komenského – Kopřivnice ZŠ Alšova 3:9
Odry ZŠ Komenského – ZŠ Fulnek 5:2
Odry ZŠ Komenského – ZŠ Příbor 2:1
Odry ZŠ Komenského – ZŠ Štramberk 4:1

Nejlepší střelkyní byla Pavlína Kutějová, která dala 15 branek.

V úterý 8. ledna se uskutečnilo krajské finále opět v Kopřivnici. V prvním utkání naše družstvo podlehlo 4:2 se ZŠ Alšova Kopřivnice, utkání bylo vyrovnanější, ale díky špatné rozehře dívky obdržely dvě zbytečné branky. V dalších utkáních porazily Ostravu 7: 0, Hrabovou 5:2, Havířov 5:1.

V předposledním souboji hrály s domácím týmem ZŠ Emila Zátopka a potřebovaly vyhrát, aby měly jistý postup před posledním utkáním. V závěru byl stav 2:2 , který jim však postup nezajišťoval, ale jako zázrakem v poslední vteřině zápasu vstřelila vítěznou branku Pavlína Kutějová ( celkem 18). Pro nás všechny nastala obrovská vlna radosti . V posledním utkání holky porazily Opavu 5:1. Celkově se umístily na krásném 2. místě a domů si přivezly velký pohár a každá z dívek stříbrnou medaili.

Nyní čekáme, kam pojedeme na další florbalový turnaj.

Reprezentantky: Pavlína Kutějová, Kristýna Bačová, Kristýna Tinková, Viktorie Spáčilová, Veronika Doležalová, Adéla Dostálová, Adéla Lenka Žilinská.

Mgr. Petr Marinov

Nebyly nalezeny žádné obrázky