Znovu v lavicích

29.05.2020

Když jsme se v úterý 10. března ze školního rozhlasu dozvěděli, že kvůli koronaviru nemusíme od středy do školy, otřásly se od hřmotu školní zdi. Většina si myslela, že to bude tak maximálně na dva týdny. Koho by napadlo, že se to protáhne na dva měsíce. Všichni si museli zvykat na veškerá opatření a také na nový styl výuky.

Po dvouměsíční „pauze“ jsou deváťáci, kteří se hlavně připravují na přijímací zkoušky na střední školy, zpět v lavicích. Budoucí studenti dochází třikrát v týdnu (pondělí, středa, pátek), aby si oprášili znalosti z českého jazyka a matematiky. Pro velký zájem o přípravu na přijímačky a také aby byly dodrženy všechny předpisy, byli žáci rozděleni do tří skupin (v každé skupině asi 10 žáků). Výuka probíhá ve všech skupinách stejně, nejprve se žáci věnují dvě hodiny českému jazyku a poté dvě hodiny matematice.

Věříme, že díky této možnosti si žáci upevní své znalosti a u přijímacích zkoušek si budou jistější. Přejeme jim, aby úspěšně přijímací zkoušky zvládli  a byli na své vysněné školy přijati.

Vyučující ČJ a M v 9.ročnících

Nebyly nalezeny žádné obrázky