Ozdravný pobyt v Itálii

25.09.2012

joomplu:5275Blížil se konec prázdnin a na žáky devátého ročníku čekal nezapomenutelný výlet do italského letoviska Rimini. Čekalo nás poslední loučení s rodiči, nalodění se do přistaveného autobusu CK MAMA a s vidinou prodloužených prázdnin u moře jsme se dne 31.8.2012 vydali na cestu.

Po probdělém nočním cestování jsme za brzkého rána úspěšně dorazili do cíle. Naše první kroky vedly na nádhernou písečnou pláž nedaleko kempu, kde jsme byli ubytováni ve vybavených stanech a karavanech. Zpočátku nám počasí příliš nepřálo. Dokonce nám přichystalo i nemilé překvapení v podobě silného lijáku a my byli nuceni si s nastalou situací poradit. Se silnou průtrží a možným zatopením stanů a místní kuchyně svorně bojovali všichni. I přesto že se nám podařilo stoupající vodu přemoci, bylo nám nabídnuto náhradní ubytování v podobě bungalovů.

Také cestovní kancelář nám díky naší pomoci dala zajímavou nabídku. Žáci byli vyfotografováni s příslibem umístění fotografie na titulní stránce katalogu cestovní kanceláře v následujícím roce. Po této zkušenosti již na studenty čekala pouze relaxace. Odpočinek na pláži v podobě stavění hradů, vzájemného se zahrabávání, hraní beach volejbalu a fotbalu se střídaly s plaváním a krocením velikých vln pod kontrolou vždy ostražitého dozoru a místní pobřežní hlídky. Večery byly věnovány procházkám a utrácení kapesného v blízkém malebném městečku. Přišla středa a s ní první očekávaný výlet do zábavního parku Mírabílandía. Nádherné počasí, spousta atrakcí, horských drah a doprovodných programů byly zárukou kvalitní zábavy a příjemně stráveného dne. Na největší a nejrychlejší horské dráhy s příznačným názvem Katun a Ispeed se těšili všichni, avšak vyzkoušet si je troufli jen ti nejodvážnější. Za zmínku stojí soutěž ve střelbě na basketbalový koš, jehož vítěz obdržel obrovského plyšového medvěda.

Vzhledem k tomu, že se tohoto zájezdu účastnil kompletní basketbalový tým naší školy, nebylo o úspěchu v této dovednostní soutěži pochyb. Po čtvrtém vstřeleném koši v krátké době nám majitel atrakce se strachem o své živobytí naznačil, abychom přišli další den. Ve čtvrtek jsme měli naplánován výlet do San Marina. V malebném státě plném obchůdků vypukla nákupní horečka. Žáci zde využili své kapesné a houfně nakupovali různé dárky domů pro své blízké. Pátek a sobotu jsme všichni odpočívali, sportovali a slunili se na pláži. Turnaje ve volejbale a fotbale proti učitelům či jiným návštěvníkům pláže se staly příjemným zpestřením konce této nezapomenutelné dovolené. Před odjezdem jsme se všichni rozloučili s mořem, společně se vydali na výbornou zmrzlinu a ochutnali místní pizzu. V sobotu jsme domů odjížděli opálení, odpočinutí a plní sil do následujícího školního roku.

Nebyly nalezeny žádné obrázky