Categories: Tento školní rok Leave a comment

Ozdravný pobyt v Itálii 2014

joomplu:1034238 natěšených deváťáků a tříčlenný dozor se zdravotnicí. Žáci nasedli plni očekávání do autobusu CK MAMA. Po třinácti hodinách jsme se nadechli vlahého teplého mořského vzduchu. Pokud bychom jen tušili, jak si s námi počasí zahraje, nadechovali bychom se určitě intenzivněji… První dva dny jsme strávili podle programu u moře. Šlapadla a vlnky byly příjemnou atrakcí, mušličky a kamínky zábavou. Medúzy sice nenechaly hemžící se končetiny bez doteku, ale třením „popálenin“ mokrým pískem se každý nepříjemného svědění zbavil.

Po dvou dnech se obloha zatáhla a déšť bušil do stanů, pět dnů se sluníčko schovávalo a my jsme byli nuceni poznávat Itálii s oblohou jako olovo a častými kapkami deště. Ten nás bohužel provázel i v zábavném parku v Mirabillandii. Tam to ale nikomu nevadilo, protože euforie z adrenalinových atrakcí byla tak veliká, že by snad nikoho nepřekvapil ani sníh . Horší počasí nás ale zastihlo v San Marinu, kde jsme dětem slibovali krásný výhled do údolí a až na moře. Chyba – pršelo, až lilo a mlha jako mléko, tak snad někdy příště.

Nicméně pobyt u stanu v hloučcích u her a pletení gumičkových náramků se zdál být pohodový. Také jsme podnikli výlet do historického centra Rimini. V závěru našeho pobytu jsme všichni navštívili pravou  italskou pizzerii a hodovali u typického italského menu.

V den odjezdu se s námi přišlo rozloučit slunce, azurové nebe a teplo. Rychle jsme se snažili pochytat pár paprsků, abychom se mohli vrátit domů opálení.

třídní 9.A, Lenka Rudolfová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.