Okresní kolo přespolního běhu 2015

09.10.2015

joomplu:12944Hodně jsme vzpomínali na loňský ročník, kdy pršelo, až lilo, foukal vítr a byla opravdu podzimní vlezlá „kosa“, ale tentokrát… Jen z rána nás přivítala bílá zamrzlá louka na Horečkách u skokanských můstků, a jakmile sluníčko nabralo výšku, bylo krásně. Babí léto jako vyšité.

Dvacet našich nejvytrvalejších běžců se v průběhu září připravilo na běh terénem. Délka trati je pro děvčata a mladší chlapce jeden a půl kilometru, starší kluci běží dva kilometry. Dobře vyběhnout po hromadném startu, to je základ. Na hrbolaté louce porostlé trávou, která zakrývá terénní nerovnosti, je umění se v tlačenici sta běžců udržet na nohou a nespadnout.

Za mladší kluky běžel Gerd Schmidt, Marián Pěrkusov, Vojtěch Hendrych a Josef Hrdý. Dobíhali až ve druhé polovině, tzn. kolem padesátého místa ze sta, to bohužel na medailové umístění nestačilo.

Starší kluky reprezentoval Lukáš Pavlík, Lukáš Budín, Lukáš Blažek, Jiří Harašín a Kamil Soják. Ti se museli poprat o umístění s kluky ze středních škol. Neměli to jednoduché a na bednu také nevyskočili.

Mladší děvčata vloni vyhrála a v kraji obsadila 4. místo. Letos si v téměř stejném složení si doběhla pro stříbrnou pozici. Jmenovitě: Adéla Dostálová, Marie Klézlová, Markéta Schacherlová, Sophia Lustigová a Marie Bohačíková.

I starším holkám se dařilo. Na stupni vítězů zaujaly bronzové místo. I ony závodí se středoškolačkami, ale pokud dívka pravidelně nesportuje, výkonnost po základní škole jde spíše dolů, takže výhoda pro ty naše :-). A kdo se pěkně zapotil, než vybojoval 3. místo? Anežka Klézlová, Adéla Filipová, Michelle Mrdjenovičová, Žaneta Opršálová a Natálie Pobočková.

Lenka Rudolfová

Nebyly nalezeny žádné obrázky