Noc s Andersenem

31.03.2022

V pátek 25. 3. se žáci 2. A a 2. B účastnili mezinárodního projektu Noc s Andersenem. Akce se konala již po 22. u příležitosti výročí narození dánského spisovatele Andersena. Letošní rok byl věnován výročí narození českého spisovatele a malíře Josefa Lady. Celý večer jsme zahájili v místní knihovně, kde nám paní knihovnice představila knihy a ilustrace Josefa Lady. 
Po přesunu do školy nás velmi záhy navštívil sám spisovatel Andersen, který nám vyprávěl o svém životě a představil nám pohádku Císařovy nové šaty. 
Poté jsme se rozdělili do skupinek a začali řešit úkoly, které nám přiblížily tvorbu Josefa Lady. Součástí bylo i složení obrázků známého malíře.  Všichni splnili i poslední úkol a my mohli vystřelit „Rychlé špunty“ na oslavu.
Ručičky na hodinách ukazovaly 21. 30 a byl čas se chystat na spaní. Družina se brzy zaplnila rozloženými spacáky, polštářky a nocležníky.
Ráno nás čekala snídaně, která byla sladkou tečkou za celou akcí. Při této příležitosti děkujeme všem maminkám, které nám snídaňové dobroty nachystaly.

Více fotografií na webu třídy 2. A a 2. B

V. Honyšová, P. Pobočková

Nebyly nalezeny žádné obrázky