Noc s Andersenem

02.04.2019

V pátek 29. 3. se žáci 2. A a 2. B účastnili mezinárodního projektu Noc s Andersenem. Akce se konala již po 19. u příležitosti výročí narození dánského spisovatele Andersena. Letošní rok byl věnován 70. výročí nakladatelství Albatros.

Celý večer jsme zahájili v místní knihovně, kde nám paní Šubertová představila naši oblíbenou spisovatelku Martinu Drijverovou. 

Po přesunu do školy nás velmi záhy navštívil sám spisovatel Andersen, který nám vyprávěl o svém životě a o zvláštní kletbě. Všichni slavní autoři, kteří s Albatrosem spolupracují, nemohou psát další díla pro děti. Stěžují si na to, že pokud začnou psát pohádky nebo příběhy, vždy jim písmenka odletí někam pryč. Ztratí se.

Žáci se rozhodli nakladatelství zachránit, což nebylo vůbec jednoduché. Během večera museli plnit různé úkoly a získávat indicie proti-kouzla. Naštěstí všichni byli odvážní a splnili i poslední úkol na stezce odvahy. Kletba byla zrušena a my mohli vystřelit „Rychlé špunty“ na oslavu. Následnou diskotéku ukončily ručičky na hodinách, které již ukazovaly 21. 30 hodin, byl čas chystat se na spaní. Družina se brzy zaplnila rozloženými spacáky, polštářky a nocležníky.

Ráno nás čekala snídaně, která byla sladkou tečkou za celou akcí. Při této příležitosti děkujeme všem maminkám, které nám snídaňové dobroty nachystaly.

V. Honyšová, K. Lebánková

Nebyly nalezeny žádné obrázky