Lyžařský výcvik 7. ročníků po x letech na horách…

23.01.2024

Největší kouzlo školních let jsou vzpomínky na společně prožitý čas mimo školu. To nám dá zapravdu snad každý. U nás na Komendě se snažíme, aby takových zážitkových akcí bylo, co možná nejvíce.

Ke ŠKOLE V PŘÍRODĚ na I. stupni, SPORTOVNÍMU KURZU v 6. ročníku a OZDRAVNÉM POBYTU u MOŘE v 9. třídě jsme se znovu vrátili k pobytovému LYŽAŘSKÉMU KURZU pro sedmáky.

Vedoucí kurzu Zdenek Lakomý vybral parádní místo na „konci světa“ na Pustevnách v hotelu RADEGAST s vlastní sjezdovkou. K autobusu v pondělí ráno nastoupilo 37 Sněženek a Machrů a 4 vedoucí. Za hodinu a půl už na nás čekala na Pustevnách rolba, kterou jsme převezli všechny lyže, snowboardy, kufry, batohy a jiná zavazadla. My se vydali pěšky 4 km po modré k našemu cíli, kde jsme se na čtyři noci ubytovali. Hotel Radegast stále dýchá v historickém duchu. Milý personál a vynikající strava jen umocnili naše nadšení z pobytu na čerstvém vzduchu. Sjezdovka patřila jen nám. Ideál nejen pro začátečníky, ale i pro slušné lyžaře nebo snowboarďáky…

Počasí bylo opravdu zimní. Nechyběl mráz, vítr, mlha ani vichřice, ale zvládli jsme všechny rozmary zimy. K lyžařskému výcviku nepatří jen lyžování, ale i večerní zábava. Velmi pestrý ZDENDAprogram byl opravdu zábavný. Poznávali jsme na fotografiích vystřižená místa ODER a fotografie učitelů za mlada, hráli jsme bingo a shlédli dokument 10 pravidel FIS, poslechli jsme si hodinové povídání člena HORSKÉ SLUŽBY a největší adrenalin jsme zažili v CASINU, které jsme vytvořili z jídelny…každý, kdo si rád hraje, si za vyhrané žetony mohl ve dražbě získat zajímavé ceny…

Možná to zní jako parádní dovolená, pro děti určitě, pro nás slušná „šichta“. Ale šichta, která nás – Zdenka Lakomého, Richarda Blaževiče, Tomáše Kubíčka a mě:) fakt baví.

Lenka Rudolfová