Listopadová novinářská laťka 2016

07.12.2016

Dne 24. 11. 2016 se uskutečnil další ročník listopadové novinářské laťky, což je soutěž ve skoku vysokém. Do soutěže se přihlásilo 36 žáků. Byli rozděleni do dvou kategorií, na l. a ll. stupeň. Hodnotili jsme zvlášť chlapce a dívky. Povzbuzování z tribun, o které se postaraly děti z družiny, žáky vybičovalo ke skvělým výkonům.

V kategorii 3. – 5. třída se umístila na třetím místě Adéla Jurošková, která skočila 95 cm na třetí pokus. Stejný výkon 95 cm zaznamenala také Havrlantová Eliška, ale oproti Adéle tuto výšku zdolala v prvním skoku. Prvenství v této kategorii patřilo Pavlíně Kelnarové výkonem 100 cm.

U chlapců v kategorii 3. – 5. třída také rozhodoval o umístění na stupni vítězů počet špatných pokusů. Trojice hochů shodně skočila 100 cm, ale Dostál Alex na této výšce potřeboval na zdolání tři pokusy, kdežto Vahalík Jonáš dva a Karola David pouze jeden. I proto patřilo Alexovi čtvrté, Jonáši třetí a Davidu druhé místo. Vítězem se stal Tomáš Cáb, který skočil 105 cm.

U dívek 6. – 9. tříd jsme mohli vidět vyrovnané výkony. O druhém a třetím místě rozhodoval opět počet špatných pokusů a na výšce 110 cm se zastavila hned trojice dívek. Nejlépe se vypořádala s touto výškou Aneta Karolová a patřilo jí 2. místo. Na třetím skončila Lucie Šustková a čtvrté nepopulární umístění patřilo Tereze Pavlisové.

Kategorii chlapců suverénně ovládl Aleš Ševčík s výkonem 135 cm. Druhé místo patřilo Matěji Sehnalíkovi se 120 cm a třetí skončil Jiří Šustek se 110 cm.

Všem soutěžícím bychom chtěli poděkovat za účast, poblahopřát k dosaženým výkonům a budeme se těšit na další ročník.

Výsledky

Nebyly nalezeny žádné obrázky