Kvarteto – soutěž pořádaná Ostravským gymnáziem PORG

16.11.2016

Na středu 9. listopadu nás gymnázium PORG v Ostravě – Vítkovicích pozvalo k vědomostní soutěži. Vybrali jsme 5 dětí z 5. tříd s nejlepšími studijními výsledky a vyrazili do Ostravy. Na soutěži se sešlo celkem 43 základních škol z celého Moravskozlezského kraje. Osloveny byli všechny základní školy v kraji, přijely ty, které soutěžit chtěly.

Z dětí naší Základní školy Komenského 6, Odry nás reprezentovali tito páťáci: 5. B :Miroslav Lebánek, Eliška Michálková, 5. A – Vladimír Dvořák, Adélka Vavrošová, Simona Bui.

Jak probíhala samotná soutěž? Děti z každé školy byly rozděleny každý do jiné třídy. V podstatě všechny pozvané děti obsadily všech osm učeben tohoto osmiletého prestižního gymnázia. Ve třídách měly děti časový limit na to, aby si poradily s otázkami z matematiky, českého jazyku, všeobecnými otázkami a svou praktickou stránku osobnosti dokazovaly při vyšívání.

Naše děti se se všemi problémy popraly velmi solidně. Ze 43 zúčastněných škol se naše škola umístila na krásném 12 místě. Všem jmenovaným dětem děkuji za vzornou reprezentaci školy a věřím, že je obohatilo i poznání jiné školy a jiného prostředí.

Výsledky ke stažení zde.

M. Balážová

Nebyly nalezeny žádné obrázky