Krásy povolání ve 4.B

16.12.2021

Naše ZŠ organizuje již několikátý rok akci s názvem Krásy povolání. Oslovíme rodiče a zeptáme se, kdo by byl ochotný přijít do školy mezi děti a povyprávět dětem o svém povolání.

Letos se nám nabídla paní Ing. Kateřina Medunová.

Byla jsem velmi překvapena  způsobem, jakým zaujala 9leté děti.
Začala od svých dětských školních let, aby děti pochopily, že není nic špatného na tom, že neví, čím by jednou chtěly být. Vysvětlila dětem, co je potřeba k tomu, aby něčeho v životě dosáhly, že není ostuda se bát, když jde někdo na přijímací zkoušku nebo přijímací pohovor. Dětem donesla ukázat své diplomové práce a diplom. Povídání ukončila tím, že v současné době pracuje v Ypsilonu v Odrách a je spokojená.
Paní Medunová přinesla každému dítěti drobný dárek, potěšila je i křížovkou. Naše děti si pro paní Medunovou připravily dotazy a rozvinula se příjemná diskuse. Někteří žáci dovedli vhodně argumentovat, nebáli se diskutovat s pro ně cizím člověkem. Nejvíce mě  překvapil v tomto směru Jakub Procházka ze 4.B, který si nejen pamatoval z vyprávění spoustu i nepatrných maličkostí, ale byl schopen s paní Medunovou hezky diskutovat a komunikovat.

Moc děkujeme paní Medunové za příjemně strávený čas a přejeme jí hodně spokojenosti  v práci i doma.

M. Balážová

Nebyly nalezeny žádné obrázky