Jeden den pro Afriku

18.01.2012

joomplu:3611V pondělí 16. ledna jsme hned ráno ve škole přivítali exotickou delegaci z Afriky. Taneční skupina Alinga Mansaka Etu z Konga nám přijela v rámci svého charitativního turné představit tradiční konžskou národní hudbu a tanec. Umělci sice přijeli velice unaveni po pětidenním čekání na udělení víz na letišti, ale na jejich výkonu to nebylo vůbec znát.
Také počasí je dosti překvapilo, neboť přiletěli pouze v tričkách a sandálech a sníh většina z nich ještě nikdy v životě neviděla.

Umělecká skupina vystoupila v naší tělocvičně dvakrát, poprvé pro naše mladší žáky(1.-5. třída) a druhé vystoupení patřilo žákům 2.stupně. Po úvodních tancích vždy následovala malá škola bubnování a tance a celé vystoupení pak bylo zakončeno autentickým dokumentem z Konga. V krátkém filmu byla rovněž představena škola, pro kterou bude nakoupeno vybavení za finanční prostředky získané z tohoto projektu.
Naše škola přispěla nejen vstupným na toto vystoupení, ale rovněž skupina žáků, kteří vydávají školní časopis „ Komenďák“, věnovala 600,- Kč utržených za prodej tohoto školního časopisu. Patří jim za toto gesto veliké poděkování. Rovněž si zaslouží poděkování i družina, která v čele s paní Šumberovou pozvala všechny členy taneční skupiny i s doprovodem na odpolední dezert, který sami upekli ve školní kuchyňce.

Doufáme, že se podařila dobrá věc a moc nás těší, že děti v jedné konžské škole budou mít velkou radost z nových lavicí a židlí.

{mp4}jeden_den_pro_afriku{/mp4}

Nebyly nalezeny žádné obrázky