Expedice Nový Jičín

23.04.2013

joomplu:6988První jarní dny měli naši šesťáci zpestřeny výletem do Nového Jičína, a protože je březen měsícem knihy, vyrazili jsme do tamější Městské knihovny. Tam pro nás paní knihovnice připravila prezentaci zajímavých informací ze života významného anglického básníka a dramatika Williama Shakespeara. Poté měli žáci možnost porozhlédnout se po dětském oddělení, v jehož regálech plných knih si každý přišel na své.

Jen, co jsme opustili budovu Městské knihovny, vydali jsme se směrem na novojičínské náměstí, kde právě probíhal Velikonoční jarmark. No, a protože je Nový Jičín městem klobouků, bylo na místě, abychom zhlédli i jejich expozici v místním Návštěvnickém centru. Nejen, že jsme se seznámili s pozoruhodným procesem výroby klobouků, ale mohli jsme si zahrát i na kloboukové návrháře ve tvůrčí dílně.

Závěrečná část expozice nadchla všechny parádnice i milovníky klobouků. Ve zkoušírně jsme měli k dispozici množství různých klobouků, čepic a doplňků k libovolnému zkoušení a vybírání nejslušivějšího modelu. O tom, že na každou hlavu se klobouk najde, jsme se přesvědčili v digitální zkoušírně. Vlastní fotografii s kloboukem jsme si pak mohli přes webkamerový program zaslat elektronickou poštou jako pozdrav přátelům.

Spojení příjemného s užitečným dopadlo na výbornou a my se už teď těšíme na další podobné akce.

Nebyly nalezeny žádné obrázky