Exkurze – pan Kučerka

09.05.2013

joomplu:7056V rámci činnosti našeho „Evropského klubu,“ kde nyní pracujeme na projektu Traditional crafts – Tradiční řemesla, jsme minulý týden navštívili v Klokočůvku známého řezbáře, pana Kučerku. Již dlouho dopředu domluvená exkurze byla velice zajímavá. Pan Kučerka nás překvapil nejen svou vitalitou, ale i svými výtvory. V jeho dílně a na zahradě jsme mohli zhlédnout krásné originální dřevěné včelí úly, vyřezávané kukačky, obrazy na stěnách a další dřevěná díla, která dnes pan Kučerka vyrábí převážně na zakázku či pouze jako dárky pro své nejbližší, sousedy, dobrovolné organizace a spolky.

Zajímavé bylo také povídání o dalších tradičních řemeslech, dále o jeho koníčku – turistice a sbírce turistických známek – a o tom, jak se vlastně k řezbařině dostal.

Na rozloučenou jsme dostali krásný znak města Oder a také dřevěný zdobený „vyzouvák,“ který povezeme jako dárek na naši další partnerskou návštěvu, tentokráte do turecké školy ve městě Adana.

Panu Kučerkovi za příjemně strávené dopoledne moc děkujeme a přejeme mu pevné zdraví a mnoho krásných řezbářských výrobků.

Evropský klub

Nebyly nalezeny žádné obrázky